Kraków/III Festiwal KRoki: RootlessRoot Dance Company „Eyes in the colours of the rain”

Zdjęcie: Kraków/III Festiwal KRoki: RootlessRoot Dance Company „Eyes in the colours of the rain”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Dla twórców zespołu, Lindy Kapetanei i Jozefa Fručka, ciało to alfa i omega, a poszukiwanie osobistego stylu ruchu leży u podstaw ich poczynań w dziedzinie choreografii. Wykraczając poza rygorystycznie pojmowany idiom tańca, koncentrują się na wyrażeniu siebie przez ruch i oświecenie swego świata wewnętrznych emocji przez teatralną ekspresję i instynktowną komunikację sceniczną. W poszukiwaniu podstaw dramaturgicznych, we współpracy z  Hildegard De Vuyst, znanej z długoletniej współpracy z Alanem Platelem i Królewskim Teatrem Flamandzkim, tym razem artyści zmierzyli się z kryzysem tożsamości, przed którym staje społeczeństwo poszukujące czegoś stałego, ale w zmienionych granicach bezpieczeństwa. Zespół zwraca się ku ludzkiemu wymiarowi rzeczy, wsłuchuje się w mowę ciała starając się zredefiniować swe motto „ruch to głęboka refleksja nad rzeczywistością”.

Jakkolwiek ryzykowany i elektryzujący ruch pozostaje nadal w centrum zainteresowania Rootlessroot, konwulsyjne działania sceniczne uzupełnia teraz czułość, kiedy ciała poddają się rozkładowi i wszystko zwraca się do wewnątrz —  to bezwzględnie konieczny aspekt ludzkiej egzystencji.

Pokaz o godz. 19.00 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12). Po spektaklu, o 20.30 odbędzie się spotkanie z artystami w klubie Pauza in Garden. Dla naszych czytelników mamy pojedyncze zaproszenie na spektakl, poprosimy o wysłanie mail z tytułem spektaklu i swoim nazwiskiem na adres: julia.hoczyk@taniecpolska.pl

Jozef Fruček i Linda Kapetanea założyli RootlessRoot w 2006 roku, tworząc w ten sposób  strukturę  umożliwiającą rozwijanie wizji i twórczych zamysłów. Powstała w ten sposób platforma refleksji przez ruch pozwalająca rozwijać dostępny, pierwotny, twórczy, a zarazem  żartobliwy język ich sztuki. Twórcy sami wykonują taniec, okazując przez taniec swe podstawowe  zainteresowanie ludzkimi emocjami i ekspresją kultury. Pod tą egidą założyli rozszerzenie zespołu pod nazwą  „Fighting Monkey Practice”. Współpracując z takimi  artystami jak: Akram Khan, Wim Vandekeybus czy John Parish, stworzyli szereg zespołów działających na całym świecie.

Koncepcja i choreografia: Linda Kapetanea – Jozef Fruček

Dramaturgia: Hildegard De Vuyst

Scenografia: RootlessRoot

Kostiumy: Aggelos Mentis

Muzyka: Vassilis Mantzoukis

Swiatło i efekty wizualne: Jukka Huitila

Asystent scenografa: Iliana Skoulaki

Występują: Linda Kapetanea, Jozef Fruček

Koprodukcja: ONASSIS CULTURAL CENTRE.

Po spektaklu, o 20.30 odbędzie się spotkanie z artystami w klubie Pauza in Garden.

PROGRAM

Więcej

Bilety:

Karnet normalny: 235 zł, karnet ulgowy: 165 zł*

Bilety na spektakle Kafka sulla spiaggia, Mistral, Tyran(s), What the body does not remeber? – normalny: 45 zł, ulgowy: 35 zł.

Bilety na spektakle Eyes in the colours of the rain, Paradise lost, Stalking Paradise – normalny: 35 zł, ulgowy: 25 zł.

Wstęp na projekcje,  panele dyskusyjne, warsztaty taneczne dla dzieci oraz spotkania z artystami jest bezpłatny.

Sprzedaż internetowa: www.mos.art.pl

rezerwacja: tel. (12) 424 45 25, (12) 424 45 28.

Organizatorzy: Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie – Małopolski Ogród Sztuki.

Projekt dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Kraków: Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close