Kraków/III Festiwal „Materia Prima”: Caroline Finn „Oni”

Zdjęcie: Kraków/III Festiwal „Materia Prima”: Caroline Finn „Oni”

Fot. Danilo Morino

Wersja do druku

Udostępnij

Na początku był Bernard. Potem pojawiła się Bernadette. Będziemy świadkami tego, co się wydarzy, kiedy ich drogi się przetną. Najbardziej prozaiczne czynności stają się walką by pokonać siłę destrukcji, porządek przeradza się w chaos i nawet najzwyklejsze kawałki indyka wymkną się spod kontroli.

Z recenzji:

„Przedstawienie rozpoczyna się pełnym absurdu radiowym programem kulinarnym, skierowanym do pochodzących z klasy średniej gospodyń domowych. Caroline Finn –perfekcyjna, ale ujawniająca swe chorobliwe natręctwa pani domu – stara się upiec szarlotkę, co kończy się totalnym fiaskiem. Jej taniec staje się coraz bardziej dynamiczny i niekontrolowany, by w końcu pogrążyć się w całkowitym chaosie. Precyzja ruchu i jego złożoność oraz inteligentna narracja, połączona z perfekcyjnym wyczuciem czasu czynią z tego przedstawienia choreograficzny klejnot.”
[Lucky Trimmer, Festiwalowy nastrój i zanurzenie w artystycznej głębi, „Berliner Kulturredaktion”]

Choreografia/Choreography: Caroline Finn; Tancerze/Dancers: Caroline Finn, Alan Brooks

czas przedstawienia/duration: 45 min

Caroline Finn jest światowej sławy choreografką i tancerką brytyjskiego pochodzenia, obecnie zamieszkałą w Monachium. W prestiżowej Juilliard School w Nowym Jorku uczyła się tańca współczesnego – technik Marthy Graham, Paula Taylora, José Limóna. Studiowała także technikę Alexandra, kompozycję, aktorstwo i sztukę performance’u. Występowała m.in. w słynnych: Ballet Theater München (Niemcy), Ballet Preljocaj (Francja) i Compagnie Carolyn Carlson (Francja). Współpracowała z takimi sławami jak Ohad Naharin i Carolyn Carlson, Bartabas. Równocześnie z rozwijaniem kariery tanecznej Caroline pracuje nad własnymi projektami choreograficznymi, z sukcesem prezentując je na deskach teatralnych i festiwalach m.in.: w Nowym Jorku, Berlinie, Monachium, Aix en Provence, Kopenhadze, Zurychu i japońskim Himeji. Stworzyła choreografie dla: Tanz Luzerner Theater, Compagnie Diem, Cross Connection Ballet i Teatru Groteska. W 2013 znalazła się w trójce laureatów prestiżowej nagrody New Adventures Choreographer Award i w efekcie tego wyróżnienia w 2015 roku stworzy nowy projekt dla znanego Phoenix Dance Theater w Anglii. Caroline jest także członkiem Tanztendenz München.

Program festiwalu

Projekt Materia Prima. 3. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy. Bieguny Kultury jest finansowany z funduszy EOG pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz ze środków krajowych.

eea grants (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:30

Kraków: Teatr Groteska - Sala Teatralna, ul. Skarbowa 2

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close