Kraków/III Festiwal „Materia Prima”: Compagnie L’Immédiat „L’Immédiat (Tu i teraz)”

Zdjęcie: Kraków/III Festiwal „Materia Prima”: Compagnie L’Immédiat „L’Immédiat (Tu i teraz)”

Fot. Vincent Baume

Wersja do druku

Udostępnij

Wydaje się, że pomimo wszystko i pomimo nas samych, stabilizacja w końcu nikomu nie pasuje. Można by pomyśleć, że chcąc uniknąć różnego rodzaju katastrof, moglibyśmy przywyknąć do pewnego porządku, do racjonalnego przepływu wydarzeń, jednego po drugim, w logicznej, następującej po sobie, idealnej regularności. Ale jednak tak nie jest. Zdaje się, że człowiek jest utkany z niedoskonałości, przypadków i braku równowagi. Zdaje się również, że rutyna nas zabija. Właściwie od momentu, w którym wstajemy rano przygoda jest nie do uniknięcia. Upadki czekają za każdym rogiem. Ciągle musimy stawiać czoła światu i ciągle upadamy, krok po kroku lub nagle, od razu.

Scena wypełniona po brzegi maszynami, przedmiotami, śmieciami i bibelotami wszelkiego rodzaju – L’Immédiat to niespokojny, wizualny komentarz na temat niepewności i zamętu współczesnego świata. Siedmiu młodych, kochających przygodę akrobatów, stawia czoła tsunami niestabilnych mocy, które im co chwilę zagrażają, z optymizmem, czarnym humorem i niesamowitymi fizycznymi umiejętnościami. To przedstawienie w ciągłym ruchu – drży, trzeszczy nieregularnością, jak świat w ruinach zamieszkały przez rozbitków.

Nagroda Mimos Prize 2010 – Festival International du Mime de Périgueux

Z recenzji:

„Niesamowite przedstawienie francuskich akrobatów, filozofia wyrażona ruchem i cyrkowe widowisko.” [„The Gurdian”]

„Przeżywają chaos życia z życzliwością i dowcipem. Zdumiewające.” [„Le Point”]

Reżyseria/Stage direction: Camille Boitel; Współpraca / Cooperation: Jérémie Garry, Thomas de Broissia, Martin Gautron, Martine Staerk, Nicole Gautier; Reżyseria światła/Light design: Benoît Finker; Występują/Cast: Camille Boitel, Marine Broise, Aldo Thomas, Pascal Le Corre, Thomas de Broissia, Marion Lefèbvre, Jacques Benoit Dardant

Produkcja/Production: L’immédiat, Si Par Hasard; Koprodukcja/Co-production: Le Merlan – Scène Nationale à Marseille’ Théâtre de la Cité Internationale, Le Manège – Scène Nationale de Reims; Wsparcie/Support: Ministère de la Culture et de la Communication: DRAC Ile de France et DMDTS ,Ville de Paris

czas przedstawienia/duration: 60 min

Program festiwalu

Projekt Materia Prima. 3. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy. Bieguny Kultury jest finansowany z funduszy EOG pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz ze środków krajowych.

eea grants (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:30

Kraków: Małopolski Ogród Sztuk, ul. Rajska 12

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close