Kraków/IV Festiwal KRoki: Ann Van den Broek „The Co(te)lette Film” – projekcja filmu

Zdjęcie: Kraków/IV Festiwal KRoki: Ann Van den Broek „The Co(te)lette Film” – projekcja filmu

Fot. Regina Brocke

Wersja do druku

Udostępnij

IV edycja  KRoków – Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego odbędzie się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie pod hasłem „Ciało (nie) wystarczy”. W ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki Ann Van Den Broek zaprezentuje oparty na własnym przedstawieniu film zatytułowany The Co(te)lette Film. Jego bohaterkami są trzy kobiety, które zapraszają publiczność do swojego świata, posługując się językiem ciała, erotycznym ruchem i dźwiękiem.

Kobieta i ciało, piękno i nietrwałość, brutalność i łagodność. Tancerki porywa nieokiełznane pragnienie. Pragnienie spełnienia fizycznego i psychicznego. Są rozdarte między atrakcyjnością, zmysłowością, pożądaniem, cielesnością, sławą, sukcesem, refleksją, kontrolą i bezruchem. Idź za pragnieniami albo je opanuj. Ciała w ekstazie. To typowe dla prac Van der Broek konflikty. Co(te)lette to intymna opowieść o trzech tancerkach uwięzionych w błędnym kole pragnienia i spełnienia. Nie ma konfrontacji, rywalizacji, narracji – nie ma rozwiązania ani końca. Co(te)lette to obraz niespokojny i jednak… pusty. Kompozytor Arne Van Dongen ponownie wsparł autorkę w tworzeniu muzycznego świata, który poszukuje odniesień do konfliktów w choreografii. Rozlegają się elektronicznie przetworzone dźwięki organów kościelnych, ludzkiego głosu i historycznych krosien. Przedstawienie Co(te)lette zdobyło prestiżową holenderską nagrodę Łabędzia (Zwaan) dla najlepszego spektaklu tanecznego w sezonie 2007/2008, przyznawaną przez holenderskie stowarzyszenie reżyserów teatralnych i koncertowych VSCD. Zostało również zakwalifikowane do prezentacji podczas Holenderskich Dni Tańca (Nederlandse Dansdagen).

koncepcja i choreografia: Ann Van den Broek

tańczą: Cecilia Moisio, Judit Ruiz Onandi, Frauke Mariën (do maja 2010 Theodossia Stathi)

muzyka: Arne Van Dongen

montaż muzyczny: Arne Van Dongen i Yves De Mey

projekt światła: Bernie van Velzen

kostiumy: Ann Van den Broek (z kolekcji A.F. Vandevorst, Veronique Branqhuino)

zdjęcia: Maarten Vanden Abeele

produkcja: WArd/waRD vzw

koproducenci: CC Berchem (Antwerpia) and Korzo productions (Haga)

podziękowania dla: Summerstudios (Bruksela), WPZimmer, HID Lier (Artesis Hogeschool, Antwerpia), Christine Engelen, Cathy Dekker, Marie Decorte, David Van Bouwel, Merel De Vilder

premiera: 24 października 2007,  CC Berchem, Antwerpia

Produkcja otrzymała wsparcie finansowe rządu Flandrii oraz Wydziału Kultury Urzędu Miasta Antwerpii.

Trailer

O filmie

Wstęp wolny, obowiązują bezpłatne wejściówki.

Rezerwacje: tel. 12 424 45 28, 12 424 45 25

Kasa Biletowa w Małopolskim Ogrodzie Sztuki jest czynna na godzinę przed wydarzeniami biletowanymi.

Kasa w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (pl. Św. Ducha 1, 31-023 Kraków) czynna w godzinach:

w poniedziałki 10.00-14.00 oraz 14.30-18.00  

od wtorku do soboty 9.00-14.00 oraz 14.30-19.00 

w niedziele 15.00 – 19.00 – jeśli jest grany spektakl

Program festiwalu

 

KRoki 2016 - logo (miniaturka)    MOS - logo 2016 (miniaturka)    Teatr im. Juliusza Słowackiego - logo 2016 (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:30

Kraków: Małopolski Ogród Sztuki (MOS), ul. Rajska 12.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close