Kraków/IV Festiwal „Materia Prima”: NoGravity Dance Company, Accademia Filarmonica Romana i Teatro Olimpico „Aria”

Zdjęcie: Kraków/IV Festiwal „Materia Prima”: NoGravity Dance Company, Accademia Filarmonica Romana i Teatro Olimpico „Aria”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Groteska w Krakowie zaprasza na Materia Prima. IV Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy. Grupa NoGravity Dance Company we współpracy z Accademia Filarmonica Romana i Teatro Olimpico z Włoch pokaże spektakl Aria. Spektakl Emiliano Pellisariego przedstawia zaskakującą choreografię „zawieszoną” kilka metrów nad ziemią. Tancerze-akrobaci w groteskowych kostiumach wykonują w powietrzu szereg geometrycznych figur, następujących po sobie jak w kalejdoskopie. Na scenie widzowie zobaczą też barokowy zespół muzyczny, który wykona muzykę instrumentalną i wokalną. W spektaklu pojawią się utwory takich kompozytorów, jak: Antonio Vivaldi, Claudio Monteverdi, Giovanni Battista Pergolesi, Giuseppe Tartini. Przedstawienie stanowi połączenie tańca, muzyki i śpiewu – teatr i koncert w jednym.

Emiliano Pellisari odwołuje się do słynnego włoskiego „il teatro delle meraviglie” (teatru cudów), który w dobie baroku odwiedzał największe europejskie dwory. Premiera spektaklu odbyła się na początku października w Rzymie w słynnym Teatro Olimpico. Cztery miesiące później Aria zagości w Krakowie.

Z recenzji:

Emiliano Pellisari nie jest po prostu choreografem. To architekt ludzkiego ciała.

Vittoria Ottolengi, „Resto del Carlino” (Włochy)

Taniec, akrobacje, sztuka mimu, perfekcyjnie wyreżyserowane światło i efekty specjalne składają się na niezwykłe obrazy, które zaskakują i wciągają publiczność bez reszty.

„La Stampa” (Włochy)/

Ciała, które zaprzeczają siłom grawitacji, poza percepcją oka i umysłu, pełna satysfakcja widza gwarantowana.

„Il Giornale” (Włochy)

Kreacja: Emiliano Pellisari

Choreografia: Emiliano Pellisari & Mariana Porceddu

Wybór muzyki: Mariana Porceddu

Występują: Mariana Porceddu, Antonella Perazzo, Eva Campanaro, Nailong Song, Francesco Saverio Cifaldi, Giuseppe Liuzzo

Muzyka na żywo: Barocca Ensemble Dyrygent: Lorenzo Tozzi; Susanne Bungaard (sopran) Angelo Bonazzoli (sopran), Prisca Amori (skrzypce), Corrado Stocchi (skrzypce), Matteo Scarpelli (wiolonczela),Carolina Pace (flet i obój), Stefano Maiorana (teorba i gitara), Lorenzo Tozzi (klawesyn)

Projekt kostiumów: Daniela Piazza (White Design Studio)

Koncepcja stylu: Nora Buijdoso (MMa Budapest)

Reżyseria światła: Emiliano Pellisari & Vincenzo Turi

Scenografia i maszyneria: Emiliano Pellisari

Czas trwania: 120 min.

***

Materia Prima. IV Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy zaprezentuje najwybitniejsze spektakle teatru formy z całego świata z: Francji, Holandii, Kanady, Litwy, Niemiec, Wietnamu, Włoch, Szwajcarii i USA. Festiwal pokazuje spektakle odkrywcze i zaskakujące, w których teatr łączy się z nowym cyrkiem i teatrem tańca, taniec przeplata z multimediami, a także formami teatru lalek, masek i cieni.

Strona festiwalu: http://materiaprima.pl/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:30

Kraków: Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close