Kraków/KCC: Francesco Colaleo, Maxime Freixas – warsztaty z techniki floorwork

Zdjęcie: Kraków/KCC: Francesco Colaleo, Maxime Freixas – warsztaty z techniki floorwork

fot. Katarzyna Machniewicz, materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na warsztaty z techniki floorwork, które poprowadzą Francesco Colaleo i Maxime Freixas.

O warsztatach:

Zajęcia z techniki floorwork oparte są na świadomości ciała – jego budowy mięśniowo-kostnej; na spiralach wewnątrz ciała i spiralach kreowanych przez ciało „na zewnątrz”, a także na zaangażowaniu energetycznym w praktykę sekwencji ruchowych. Związane są z ruchem, który wykonuje się i „performuje” w podłodze, to tzw. „wychodzenie z podłogi i wchodzenie w podłogę”. Poziom niski jest jednym z trzech podstawowych poziomów przestrzennych, jakie tancerz może wypełniać ruchem, łącząc go z poziomem średnim, wysokim oraz powietrznym (np. skoki). Technika floorwork zmienia relację ciała do grawitacji. Elementy wykorzystywane przez pedagogów podczas zajęć są efektem ich wieloletniej praktyki jako tancerzy i poszukiwania własnego języka ruchowego.

Koszt: 50 zł – jedna lekcja (18 lub 19 stycznia); 90 zł – dwie lekcje

Zgłoszenia poprzez Kartę zgłoszenia dostępną na stronie organizatora: www.nck.krakow.pl/kcc

Regulamin do pobrania: tutaj

Godziny: 11.00-13.00

Termin: 18 i 19 stycznia (możliwość udziału w jednym dniu bądź w obydwu dniach)

Miejsce: Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232, Kraków

O pedagogach:

Francesco Colaleo – tancerz, choreograf. Współzałożyciel kompanii tanecznej CIE M&F wraz z Maxime’em Freisas’em (Francja). Pochodzi z Włoch. Działa w dziedzinie tańca współczesnego i teatru tańca na arenie międzynarodowej. Współpracował z takimi zespołami i artystami jak m.in.: CCNR/Yuval Pick (Francja), Compagnia Teatro Danza Tiziana Arnaboldi (Włochy), Anou Skan (Francja), Artemis Danza (Włochy), Ismael Ivo (Włochy), Compagnia di Danza Körper (Włochy), Roberto Zappalà Danza (Włochy). Odbył wiele rezydencji artystycznych, podczas których tworzył i prezentował prace swojego zespołu, m.in. w Theater IDRA (Włochy), Space Electa (Włochy), Micadanses (Francja), Centrum Kultury i Sztuki w Ladispoli (Włochy), Teatrze Akropolis (Francja), Teatri Associati Naples MU.D. (Włochy), Espace Bernard Glandier (Francja), ACASA Scenario Pubblico (Włochy). Regularnie prowadzi warsztaty i stałe zajęcia.

Maxime Freixas – tancerz, choreograf. Współzałożyciel kompanii tanecznej CIE M&F wraz z Francesco Colaleo. Absolwent Epsédanse (Francja) pod kierunkiem Anne-Marie Porras. Jako członek centrum ART Mondap rozwijał się jako twórca i choreograf. Był członkiem Le Ballet Junior w Genewie (Francja), gdzie występował z repertuarze współczesnym. Tańczył w spektaklach takich twórców jak: Hofesh Shechter, Thierry Malandain, Guilherme Bothello i Ken Ossola, a także zespołu Ballet Actuel pod kierownictwem Nathalie Bard przy tworzeniu Rendez-Vous oraz Artemis Danza Moniki Casadei. W ramach projektów artystycznych i edukacyjnych regularnie współpracuje z takimi artystami jak Patrice Barthès, Ron Howell i Alain Gruttadauria. Od stycznia 2014 roku współpracuje z zespołem Tiziana Arnaboldi w Szwajcarii oraz MP Ideo Grams z Manfredi Perego.

Cie M&F – francusko-włoska kompania taneczna, która została założona przez Maxime’a Freixas’a i Francesco Colaleo. Ich głównym językiem wypowiedzi scenicznej jest taniec, ruch, a styl można określić jako hybrydę – osobliwą mieszankę różnych technik (floorwork, kontakt improwizacja, improwizacja, działania teatralne). Jej założyciele wybrali język ruchu jako język zrozumiały i międzynarodowy, który nie tworzy barier między ludźmi, a poprzez pracę z ciałem budzi wrażliwość w sobie i innych. Francesco i Maxime inspirują się poezją i poetyką codzienności, otwarci na wpływy z innych dziedzin sztuki, jak malarstwo czy film.

KCC_logo_2019 (miniaturka)

NCK - Nowohuckie Centrum Kultury_logo_2019 (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Kraków: Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232, w godz. 11.00-13.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close