Kraków/Krakowski Teatr Tańca: Elwira Piorun – warsztaty

Zdjęcie: Kraków/Krakowski Teatr Tańca: Elwira Piorun – warsztaty

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Krakowski Teatr Tańca zaprasza na ostatnie w tym sezonie warsztaty taneczne. Zajęcia z tańca współczesnego na bazie tańca klasycznego poprowadzi Elwira Piorun. Warsztaty odbędą się w dwóch grupach, początkującej/średniozaawansowanej oraz zaawansowanej.

Koszt: 110 zł – adepci Krakowskiego Teatru Tańca (8 miejsc), 150 zł – osoby z zewnątrz, niewspółpracujące na stałe z KTT.

Zgłoszenia: krakowskiteatrtanca@o2.pl.

Podstawą warsztatów będzie dialog między techniką tańca klasycznego oraz współczesnego. Pierwszy etap warsztatu to lekcja baletu. Podczas tych zajęć przeprowadzone zostanie Barre au sol – ćwiczenia z tańca klasycznego, wykonywane na podłodze (praca nad rozciągnięciem, elastycznością i równowagą ciała). Kolejny etap zajęć w technice klasycznej to ćwiczenia na środku oraz skoki. Lekcja baletu znajdzie swoją kontynuację w drugim pionie warsztatów poświęconym technice współczesnej. Warsztaty mają na celu poszukiwanie linii klasycznej w technikach współczesnych. Celem zajęć jest nauka korzystania z zasad tańca klasycznego w strukturach choreograficznych, improwizacji oraz tańcu współczesnym. Podczas drugiej części warsztatów, uczestnicy będą mieli możliwość pracy nad świadomością ciała, przepływem energii i oddechu oraz wieloma innymi elementami, które są podstawą dla wielu odmian tańca współczesnego.

Grafik:
Sobota, 3 czerwca 2017
Grupa początkująca/średniozaawansowana (Adepci 1a, 1a’,1b, 2a)
14.00 – 15.30 klasyka
15.45 – 17.15 taniec współczesny na bazie klasyki
17.15 – 18.15 przerwa
18.15 – 19.45 klasyka
20.00 – 21.30 taniec współczesny na bazie klasyki

Niedziela, 4 czerwca 2017
Grupa zaawansowana (Adepci 2b, 3)
10.00 – 11.30 klasyka
11.45 – 13.15 taniec współczesny na bazie klasyki
13.15 – 14.30 Lunch
14.30 – 16.00 klasyka
16.15 – 17.45 taniec współczesny na bazie klasyki

Elwira Piorun – tancerka, pedagog, choreografka, absolwentka warszawskiej szkoły baletowej i pedagogiki tańca na Akademii Muzycznej im. Fryderyka w Warszawie (obecnie: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina); długoletnia solistka Teatru Wielkiego − Opery Narodowej w Warszawie. W 2005 roku wraz z Włodzimierzem Kaczkowski założyła Teatr Tańca Zawirowania. Obecnie jest dyrektorką artystyczną Teatru Tańca Zawirowania i bierze udział we wszystkich jego produkcjach, aktywnie uczestnicząc przy tworzeniu choreografii. Jest współorganizatorem Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 14:00

Kraków: Studio Krakowskiego Teatru Tańcaul. Grzegórzecka 69; sob (początkujący/średniozaawansowani), nd (zaawansowani)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close