Kraków/Krakowskie Centrum Choreograficzne: Kino Tańca na Scenie NCK – dzień pierwszy: „Jestem miłością II” w chor. Barbary Bujakowskiej i „Miło, miłość, miłorząb” Moniki Kiwak

Zdjęcie: Kraków/Krakowskie Centrum Choreograficzne: Kino Tańca na Scenie NCK – dzień pierwszy: „Jestem miłością II” w chor. Barbary Bujakowskiej i „Miło, miłość, miłorząb” Moniki Kiwak

„Miło, miłość, miłorząb” Monika Kiwak, fot. Piotr Werewka

Wersja do druku

Udostępnij

Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza na Kino Tańca na Scenie NCK. Trzydniowy program składa się z sześciu spektakli tanecznych krakowskich twórców. Pierwszego dnia zobaczymy Barbarę Bujakowską, Darię Kubisiak i Sebastiana Grygo w spektaklu Jestem miłością II z muzyką Kamila Tuszyńskiego (chor. Barbara Bujakowska) oraz Miło, miłość, miłorząb – solową improwizację Moniki Kiwak uchwyconą kamerą Piotra Werewki (będzie to zarazem premiera spektaklu).

Prezentowane spektakle zostaną również udostępnione online w ostatnim tygodniu sierpnia na profilu FB NCK.

Projekt został dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

O spektaklach: 

Jestem miłością II

W tej okolicy
wszystko co wzrok obejmie
takie jest chłodne
Bashô
(z dziennika Oinnikki, 1688)

Projekt artystyczny Jestem miłością I był opowieścią o dwóch kobietach, które mierzyły się z kulturowymi schematami „kobiecości” narzucanymi przez religie i system patriarchalny. Jestem miłością II to projekt o poszerzonym składzie, którego główną matrycę stanowią opowieści o miłości i trudy nawiązywania międzyludzkich relacji. Opowieści mają charakter intymnych zwierzeń. Odczarowanie świata dotyczy także miłości. Dlatego osiągnięcie miłosnego spełnienia może okazać się rewolucyjne dla życia jednostki zarówno w kontekście indywidualnym, jak i zbiorowym. Tytułowe „Jestem miłością” w pierwszej części stanowiło rodzaj klątwy, która generowała poczucie winy i chrześcijańskie cierpienie. Natomiast druga część jest próbą osiągnięcia miłosnego spełnienia, ale tak, żeby była ona dokonana na własnych warunkach i stała się wolna od tłamszących ludzką wolność schematów patriarchalno-religijnych. Popularny zwrot afektywny w polu sztuki, nauki i przestrzeni kulturowo-społecznej koncentruje się na ludzkich emocjach i bada ich wpływ na społeczne życie jednostek. Twórczynie i twórcy spektaklu Jestem miłością II postanowili obiektem badań uczynić własną emocjonalność i zaprezentować, w jaki sposób wpływa ona na ich codzienną egzystencję.

choreografia: Barbara Bujakowska
dramaturgia: Daria Kubisiak
muzyka: Kamil Tuszyński
wykonanie: Barbara Bujakowska, Daria Kubisiak, Sebastian Grygo
premiera: 25 listopada 2018 BalletOFFFestival
producent: Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury

kamera: Aleksander Hordziej

Trailer: https://vimeo.com/300943468

 

Miło, miłość, miłorząb

Solowa improwizacja zbudowana na czułej relacji ciała z wyobraźnią, głosem i ruchem. Zaprasza widzów do podążania za przyjemnością, odsuwając poszukiwanie sensów na inne momenty życiowe. Poetycka wypowiedź do oglądania i słuchania. Free improwizacja, oparta na praktyce poetyckiej translacji wyobraźni.

improwizacja: Monika Kiwak

kamera: Piotr Werewka

realizacja światła: Artur Oczkowski, Wojciech Waśko, Piotr Werewka

realizacja dźwięku: Szczepan Sołtys

technika: Grzegorz Zieliński

Zwiastun: https://vimeo.com/442295491

Bilety: 10 zł

Więcej na stronie organizatora i FB:

https://nck.krakow.pl/kcc/blog/kino-tanca-na-scenie-nck-i-w-domu/

https://www.facebook.com/events/213948616563964/

KCC_logo_2019 (miniaturka) NCK - Nowohuckie Centrum Kultury_logo_2019 (miniaturka)

KCC_Kino Tańca na Scenie NCK_2020 (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

premiera •

godz. 19:00

Kraków: Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close