Kraków: Kuba Gruzu i Kupa Gruzu i Tomek Chołoniewski w Galerii i!

Zdjęcie: Kraków: Kuba Gruzu i Kupa Gruzu i Tomek Chołoniewski w Galerii i!

Fot, materiały Małgorzaty Haduch.

Wersja do druku

Udostępnij

Kupa Gruzu to grupa założona przez krakowskich tancerzy i choreografów. Tworzą ją Małgorzata Haduch, Katarzyna Firlej, Aniela Pramik i Jan Lorys. W centrum ich badań artystycznych jest improwizacja (real time composition). Ich oryginalny język ekspresji składa się z elementów tańca współczesnego, ruchu teatru fizycznego, wokalu oraz muzyki granej na żywo. W formie występ łączy w sobie cechy koncertu, choreografii oraz performansu. Grupa dąży do popularyzacji nurtu improwizacji, który w świecie teatru czy muzyki jest rozpoznawalny i praktykowany, tymczasem w dziedzinie tańca współczesnego kojarzony jest przede wszystkim z metodyką procesu twórczego, a nie ze specyficznym językiem scenicznym. Działania Kupy Gruzu wymagają profesjonalnego warsztatu i doświadczenia scenicznego, które członkowie grupy zdobywali w różnych ośrodkach artystycznych w Polsce i na świecie. Poprzez swój projekt, krakowscy tancerze rozwijają awangardowe ścieżki współczesnej choreografii, a Kupa Gruzu to jedyny cykliczny program w Krakowie w dziedzinie improwizacji tańca współczesnego. Inicjatorką grupy jest choreografka Małgorzata Haduch, która od 2012 prowadzi platformę Free The Dance poświęconą badaniom nad improwizacją w dziedzinie muzyki i tańca.

(Freethedance.blogspot.com)

 

Podczas wieczoru wystąpią:

Taniec/Wokal: Małgorzata Haduch, Katarzyna Firlej, Aniela Pramik (USA)

Muzyka: Tomek Chołoniewski (Perkusja)

bilety 15 zł

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Kraków: Galeria i!, ul. Józefińska 21

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close