Kraków: „Kupa Gruzu” – performans taneczny/improwizacje: Katarzyna Firlej, Małgorzata Haduch, Jan Lorys i Aniela Pramik

Zdjęcie: Kraków: „Kupa Gruzu” – performans taneczny/improwizacje: Katarzyna Firlej, Małgorzata Haduch, Jan Lorys i Aniela Pramik

Fot. materiały własne zespołu

Wersja do druku

Udostępnij

Krakowscy tancerze zreszeni w grupie pod nazwą Kupa Gruzu: Katarzyna Firlej, Małgorzata Haduch, Jan Lorys i Aniela Pramik zapraszają na performans taneczny/improwizacj. Tancerze będą improwizować według ścisłej partytury, która pozostanie do wglądu publiczności w czasie trwania występu.

O grupie: 

Kupa Gruzu pojawiła się niedawno. Zrobili ją krakowscy tancerze: Katarzyna Firlej, Małgorzata Haduch, Jan Lorys i Aniela Pramik:

Tańczymy, gadamy, śpiewamy, wahamy się, mylimy się, nudzimy się, idziemy kompletnie w złą stronę, gubimy się wielokrotnie, cofamy przed tym najbardziej pochłaniającym.

Nie schlebiamy sobie.

Nie wpadamy w zachwyt.

Czasem udajemy, wstrzymujemy, nie oddychamy i nie widzimy.

Chcemy, żeby się rozpaliło, rozleciało, nadymiło, zamurowało, pękło, wyszło drugą stroną.

Kochamy tańczyć i improwizować.

Z tego wyszła kupa gruzu.

Katarzyna Firlej – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Krakowskich Szkół Artystycznych na kierunku aktorstwo oraz studentka Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie na kierunku taniec. W dziedzinie tańca szkoliła się przy krakowskim teatrze KTO, Krakowskim Teatrze Tańca oraz Krakowskim Centrum Choreograficznym. Uczestniczka wielu warsztatów tańca współczesnego, GaGa, improwizacji w tańcu, improwizacji kontaktowej. Oryginalne pomysły i spojrzenie na taniec rzeźbi poprzez twórczość plastyczną i choreograficzną.

Małgorzata Haduch – choreografka, absolwentka School for New Dance Development w Amsterdamie (2004), związana jest z holenderską i polską sceną freejazzową. Współpracowała z takimi znakomitymi muzykami, jak Ab Baars, Wilbert de Joode, Michael Zerang, Andy Moor, Marcin Masecki, Paulina Owczarek, Ksawery Wójciński i inni. Jest autorką kilkanastu spektakli tanecznych, które pokazywane były w Polsce i zagranicą, a od 2012 roku realizuje swoje programy autorskie poświęcone badaniu improwizacaji w dziedzinie muzyki i tańca: Free The Dance oraz Filmowe Wtorki o Improwizacji. Współpracowała z choreografami: Davidem Zambrano, Katie Duck, Gabrielą Maiorino oraz z reżyserami: Dominiką Knapik, Marcelo Evelin i Dariuszem Starczewskim. Od 2013 roku współtworzy holenderski zespół Help Me To Crash. Uczy techniki Flying Low, kompozycji i improwizacji.

www.freethedance.blogspot.com

Aniela Pramik –Amerykanka z urodzenia, Polka z krwi i kości. Absolwentka Princeton University (USA) na kierunku literatury i języków słowiańskich, od 2011 roku mieszka i pracuje w Polsce jako lektorka i tłumaczka języka angielskiego. Z tańcem związana od szóstego roku życia. Trenowała taniec klasyczny, modern, jazz, step w Harrisburg Dance Conservatory, Pennsylvania, USA, a w latach 2007-2011 występowała z BodyHype Dance Company oraz w spektaklach Princeton University Dance Department. Przez 10 lat grała też na wiolonczeli. Obecnie w Polsce bierze udział w licznych kursach, warsztatach, projektach tanecznych. Jest wyjątkowym głosem scenicznym na krakowskiej scenie tanecznej.

Jan Lorys studiował na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu krakowskiej PWST. Był uczniem między innymi Jozefa Fručka, Davida Zambrano, Aryego Bursztyna, Jensa Bjerregaarda. Pracował z wieloma choreografami, między innymi Erykiem Makohonem przy spektaklu Kwadryga na TRZECH, z Anną Piotrowską przy spektaklu dyplomowym Transdyptyk (obecnie pracują nad nowym spektaklem democratic body), z Kamilem Wawrzutą tworząc spektakl Profanum. Współpracuje również z artystami z zagranicy między innymi z Jozefem Fručkiem przy projekcie Dog Man czy z Rebeccą Lazier, w której spektaklu There Might be Others tańczył na otwarciu tegorocznego festiwalu Malta.

 

Bilety w cenie 15 zł do kupienia przed spektaklem.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Kraków: Scena Supernova, ul. Gazowa 21

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close