Kraków: Kurs improwizacji w tańcu z Alicją Miszczor-Jobdą (wieczorny)

Zdjęcie: Kraków: Kurs improwizacji w tańcu z Alicją Miszczor-Jobdą (wieczorny)

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Alicja Miszczor-Jobda zaprasza na 3-miesięczny kurs improwizacji w tańcu. Zajęcia będą odbywać się w czwartki (18.15-19.45) i trwać od 6 listopada do 5 lutego (12 spotkań). Kurs przeznaczony jest zarówno dla tancerzy profesjonalnych, aktorów, jak i dla osób bez doświadczenia. Zajęcia są skierowane do osób, które chcą brać udział w zajęciach regularnie, ponieważ wiele z podejmowanych na sali tematów ma charakter procesowy. Koszt: 330 zł, płatne w całości lub z możliwością rozłożenia sumy na 3 raty miesięczne – wtedy opłata wynosi 110 zł miesięcznie (płatne na początku miesiąca w szkole). Istnieje również możliwość płatności w innej formie dla posiadaczy karty Multisport lub oksystem. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisy: alataniec@gmail.com

Alicja Miszczor-Jobda o kursie:

Na zajęciach będziemy poszukiwać własnego sposobu na kreatywne wyrażanie siebie w ruchu. Innymi słowy nauczymy się, jak wykorzystać energię, która jest z nami na co dzień. Nauczymy się jak inspirować się tym, co wewnątrz i tym, co nas otacza i jak przekierować tę inspirację na ruch. Będziemy:
1. Zgłębiać szeroko pojętą świadomość ciała.
2. Nauczymy się przenosić obraz na ruch (wizualizacja), poznamy drogę od poetyckiego obrazu do ciała.
3. Zbadamy podstawowe jakości ruchowe i będziemy wykorzystywać je w ruchu (ciężar, lekkość, napięcie, rozluźnienie, impuls, a także przestrzeń, czas, dynamika, tempo, kierunek, kształt…etc.).
4. Nauczymy się oddychać NATURALNIE podczas poruszania się, a także wzmacniać ruch głosem. Popracujemy także nad uwolnieniem głosu w kontekście.
5. Przyjrzymy się roli zmysłów w tańcu.
6. Odkryjemy improwizację i symbolikę ciała wg metody Dr. Detlefa Kapperta.
7. Doświadczymy techniki Skinner Releasing (poprzez dotyk i uruchamianie wyobraźni poszukamy równowagi między rozluźnieniem i napięciem w ciele, aby otworzyć ciało i umysł na nowe wzorce ruchowe).
8.Wykorzystamy stany emocjonalne do budowania ruchu.
9.Będziemy uczyć się tańca od żywiołów (taniec żywiołów). Nauczymy się podstawowych technik masażu i automasażu potrzebnych każdej osobie mającej do czynienia z ruchem.
11. Doświadczymy relaksacji.
12. Będziemy bawić się ruchem i czerpać z niego przyjemność, ale będzie on również źródłem nowego tańca i integracji ciała z umysłem.

Przykładowa praca:
https://vimeo.com/75690716
https://vimeo.com/75701821

Alicja Miszczor-Jobda – tancerka, improwizatorka, aktywna instruktorka tańca współczesnego i improwizacji w ruchu/tańcu w Krakowie. Pracuje również z seniorami. Jest stypendystką Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu i Dance Move Cities w Krakowie w 2013 roku. Jest dyplomowaną Instruktorką Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu/ Essen/Detlef Kappert). Jest absolwentką PPSKAK w Kaliszu na kierunku taniec współczesny. Od 2008 roku jest tancerką Eksperymentalnego Studia Tańca u Iwony Olszowskiej. Wraz z EST tańczyła w spektaklach: Light Cube brother, Dziwne Niepokoje, Para con tango Club, czyli Pan Tan Rey, Wodo-stany, wielu pokazach improwizacji tanecznej (pracy w procesie) oraz autorskich spektaklach solowych: Zdjęcie oraz Kobieta z sercem (teatr tańca). Od 2014 roku wraz z zespołem EST współpracuje z Teatrem Barakah w Krakowie.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:15

Kraków: Przestrzeń Tańca i Ruchu Kontakt, ul. Szpitalna 40. Zajęcia w godz. 18.15-19.45

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close