Kraków: La Mecedora/Free The Dance – wg koncepcji Małgorzaty Haduch & Unfinished Company

Zdjęcie: Kraków: La Mecedora/Free The Dance –  wg koncepcji Małgorzaty Haduch & Unfinished Company

Małgorzata Haduch. Fot. Marek Wajda.

Wersja do druku

Udostępnij

Muzyka: Dominik Strycharski

Taniec;Melissa Cisneros (Meksyk), Maria Mavridou (Grecja) Mariusz Raczyński (Polska) i Małgorzata Haduch (Polska)

Free The Dance: inicjatywa i koncepcja Małgorzaty Haduch&Unfinished Company- jest to seria performensów z udziałem muzyków-improwizatorów oraz tancerzy. Po znakomitym starcie w czasie lata i dużym zaciekawieniem publiczności, kiedy występy odbywały się w doskonale akustycznym plenerze w Antique Apartments, Free The Dance przenosi się na „salony” Alchemii… lub jak to Rafał Mazur podsumował „z podwórka do piwnicy …”

Artyści zgłębiają sztukę improwizacji w połączeniu 2 dziedzin – muzyki i tańca współczesnego. W centrum poszukiwań jest jak słuchać ruchu, muzykalność ciała, pamięć dźwięku, rola ciszy oraz różne sposoby budowania wzajemnych relacji pomiędzy ruchem i muzyką. Przede wszystkim jednak, są to poszukiwania uwolnienia umysłu, transformacja energii i doświadczanie ciągle zmieniającej się rzeczywtistości.

W nowej serii Free The Dance, Małgorzata skupia się na intymnych duetach i małych, lecz niepowtarzających się, składach. Są to zawsze spotkania wyjatkowych osobowości scenicznych, starcie się doświadczonych improwizatorów, energii i wyobraźni. Dotychczas w serii Free the Dance wystąpili: Michael Zerang, Rafał Mazur, Artur Majewski, Tomek Chołoniewski, Ksawery Wojciński, Paulina Owczarek, Lori Duncan, Magdalena Ptasznik, Michał Dymny, Dominik Borkowski, Małgorzata Haduch i Przemek Kamiński.

Projket wspiera Radiofonia.
Kolejny Free The Dance to 7 listopada! Potem ostatni w tym roku 12 grudnia!
Zapraszamy!

bilety 15 zł

Małgorzata Haduch – tancerka związana zholenderską sceną free jazzową, gdzie wspolpracowala wostatniej dekadzie z takimi znakomitymi muzykami jakAb Baars, Wilbert de Joode, AndyMoor, Arnold de Boer, Colin McLean, Onno Govaert iJohn Dikeman. Dla Malgorzaty praca zimprowizowaną muzyką na żywo wciągado odkrywania mocnej, idywidualnejekpresji, wymusza porzucenie kontroli izamienia dźwięk w nowąodchłań ruchu. Małgorzata Haduchjest absolwentką School for New Dance Development w Amsterdamie. Z jej inicjatywy powstała w 2006 roku grupa artystyczna Unfnished Company, która skupia międzynarodowych artystów z różnych dziedzin sztuki (taniec współczesny, muzyka, video-art, fotografia). Grupa realizuje przede wszystkim spektakle improwizowane, w których muzyka i taniec współistnieją jako jedna forma artystyczna a performance to spotkanie silnych osobowości, starcie się doświadczeń, energii i wyobraźni.

Poszukiwania artystyczne Malgorzaty oraz goscinne wystepy, takze solowe, prowadzily ja w ostatnich latach przez Holandie, Cypr, Hiszpanie, Niemcy, Japonie, Brazylie, Chile, Peru, Kostaryke, Izrael, Wegry, Slowacje.Jej oryginalny język sceniczny krystalizował się przez lata, w trakciektórych do najważniejszych należą takie projekty jak kilkuletnia wspolpraca z amsterdamskim studioOT301, gościnna choreografia w Royal Scottish Academy of Music and Drama w Glasgow, projekt choreografczny z peruwiańską grupą teatralną Deciertopicante w pustynnym miescie Tacna, międzynarodowy program DanceWeb w Austrii, Solo Projekt w Pozaniu oraz50 days– mistrzowski kurs oraz intensywny proces twórczy prowadzony przez kultowego choreografa Davida Zambrano w Kostaryce. Po powrocie do Polski w 2011 roku, Malgorzata rozpoczęła współpracę z duetem Mikrokolektyw oraz z członakami zespołu Hera – Ksawerym Wójcińskim i Pawłem Postaremczakiem. Wspolny projekt „5of50” byl wspierany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Waznym spotkaniem i doswiadczeniem bylo takze przedstawienie w rezyserii Haduch z udzialem legendarnej tancerki Krystyny Mazurownej. Najnowsza inicjatywa Malgorzaty to autorski program Filmowe Wtorki o Improwizacji (Kino Kika w Krakowie) oraz FREE THE DANCE.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Kraków: Klub Alchemia, ul. Estery 5

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close