Kraków/Lamella – the house of queer arts: Pokaz filmu o pracy Anny Halprin

Zdjęcie: Kraków/Lamella – the house of queer arts: Pokaz filmu o pracy Anny Halprin

Anna Halprin w Marin County w Kalifornii, lata 50. XX wieku. Fot. Ron Partridge dzięki uprzejmości Anny Halprin

Wersja do druku

Udostępnij

Lamella – the house of queer arts zaprasza na pokaz filmu o pracy Anny Halprin – amerykańskiej choreografki, aktywistki i założycielki szkoły Tamalpa Institute w 1978 roku. W październiku zeszłego roku Lamella odwiedziła Annę Halprin, spedzając z nią czas, dzieląc się doświadczeniem i pracując nad projektem Kryształowe przodkinie, o czym organizatorzy opowiedzą podczas spotkania po filmie.

Wstęp – wolne datki, organizatorzy proszą w miarę możliwości o potwierdzenie przybycia mailem: lamellaqueerarts@gmail.com

Pokaz odbędzie się w języku angielskim. Osoby potrzebujące tłumaczenia organizatorzy proszą o wcześniejszy kontakt.

***

Lamella jest niestacjonarnym domem dla queerowej sztuki. To niezależny kolektyw przyjaciół, który nawozi artystyczny, społeczny i kulturalny wzrost krakowskiej społeczności queerowej. Misja kolektywu realizowana jest poprzez twórczą akomodację queerowych działań artystów w polskim kontekście społecznym poprzez wystawienie, prezentowanie oraz dokumentację. Celem działań Lamelli jest tworzenie przestrzeni do queerowej refleksji nad tożsamością w procesie wyzwolenia politycznego, kulturotwórczego i seksualnego. Lamella jako kolektyw oparty na przyjaźni, poszukuje alternatywnych form współpracy wobec hiperkapitalistycznej hierarchii. Zainteresowana jest tworzeniem emergentnych struktur współdzielenia się czasem i przestrzenią, choreografii spotkania, relacji gość/gospodarz.

Nie jesteś już przy mnie, moja miłości. Spróbujmy po staremu wylewać łzy dopóki ktoś nie poderwie mnie/ciebie. Jednak nie zapomnij uśmiechać się, gdy w rozpaczy zakrywasz twarz , aby nie umknęły nam tęcze, motyle, matche na tinderze.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kraków: Lamella (dokładny adres zostanie przesłany mailem)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close