Kraków/Letnie Tanie Kinobranie: „Mistrz tańca powraca” reż. Christian Holten Bonke i Andreas Koefoed – projekcja filmu

Zdjęcie: Kraków/Letnie Tanie Kinobranie: „Mistrz tańca powraca”  reż. Christian Holten Bonke i Andreas Koefoed – projekcja filmu

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Film ukraińskim tancerzu, Slaviku Krykliwym w ramach festiwalu filmowego Letnie Tanie Kinobranie. Bilety kosztują tylko 7 złotych.

 

W 2000 roku ukraiński tancerz – Slavik Krykliwy odniósł spektakularny sukces, wygrywając najbardziej prestiżowe konkursy taneczne. Wraz z ówczesną partnerką zajął pierwsze miejsce w Światowych Mistrzostwach w Tańcach Latynoskich. Wydawało się, że kariera stoi przed nim otworem, ale z niewiadomych przyczyn Slavik porzucił taniec.

Dziś, gdy jego ciało nie jest już tak sprawne i elastyczne jak kiedyś, planuje powrót na taneczny parkiet. Razem z Anną, zawodową i życiową partnerką, Slavik chce ponownie zabłysnąć w świecie gwiazd tańca. Czy Anna będzie potrafiła dopasować się do emocjonalnej i wymagającej natury partnera? Czy ich miłość przetrwa tak trudne i bolesne wyzwanie?

Film śledzi losy tej wyjątkowej tanecznej pary, ukazując jak oboje podróżują po świecie, przygotowują się do występów i odpoczywają w hotelowych pokojach. Bardziej niż w dialogach, historia rozgrywa się w języku ciał Slavika i Anny.

Zdjęcia do filmu trwały dwa lata. Reżyserzy starali się jak najbardziej zbliżyć do filmowanych bohaterów, pokazać co czują i jak reagują na pojawiające się między nimi problemy. Dzięki temu film zmienia się w poruszający i tragiczny portret mężczyzny, którego żądza sukcesu nie zna granic i który jest w stanie poświecić dla niej wszystko.

 

KINO POD BARANAMI

Rynek Główny 27, Kraków

(12) 423 07 68

www.kinopodbaranami.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:15

Kraków: Kino pod Baranami, Rynek Główny 27

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close