Kraków: Małgorzata Haduch „Flying Low i Improwizacja”

Zdjęcie: Kraków: Małgorzata Haduch „Flying Low i Improwizacja”

Whisper in my Eye. Fot. Tomasz Ćwiertnia

Wersja do druku

Udostępnij

W Krakowie ruszają cykliczne zjazdy poświęcone praktyce techniki tańca Flying Low oraz Improwizacji. Warsztat skierowany jest do tancerzy średnio-zaawansowanych i profesjonalistów w dziedzinie tańca. Nie jest wymagana wcześniejsza znajomość techniki Flying Low, ale ważne jest otwarcie się na proces poznania nowego systemu ruchu i chęć poszerzania własnych możliwości ekspresji ruchowej.

Koszt: 140 zl
Informacje i rezerwacja miejsc: freethedance@gmail.com, tel. 794 157 665.

Dla osób spoza Krakowa organizatorzy oferują nocleg (ograniczona liczba miejsc).

Weekendowe spotkania skupiają się na treningu i utrwalaniu zasad tańca według metody wybitnego artysty, Davida Zambrano. Jest to technika z kategorii floor work, która wykorzystuje formę spirali oraz siłę stóp do efektywnego wchodzenia i wychodzenia z ziemi, wplata głos do prowadzenia ciała. Podstawą tego ruchu jest aktywne zbieranie do siebie, przepuszczanie przez siebie i wysyłanie z siebie. W Improwizacji uczestnicy wraz z prowadzącą skupią się na pracy solowej, w której dominującymi zagadnieniami są zmiany rytmu, budowanie różnorodnych relacji z muzyką, wyczerpywanie intencji ruchu oraz pełna ekspresja ciała. Wykorzystywane narzędzia czerpią z metod Davida Zambrano oraz badań artystycznych prowadzącej, rozwijanych w ramach Stypendium Twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Motywacją do zorganizowania praktyki Flying Low w Krakowie, jest chęć  regularnego ćwiczenia latania nisko w gronie polskich tancerzy, którzy widzą w tej technice ruchu inspirację dla własnego rozwoju i poszukiwań tanecznych.

Małgorzata Haduch – niezależna tancerka i choreografka, od ponad dekady interesuje się techniką tańca Flying Low i innymi metodami pracy Davida Zambrano. Brała udział w jego projekcie 50 Days Costa Rica (Kostaryka, 2010) oraz w spektaklu Soul Project/PL (Polska, 2013) Zdobytą wiedzę na temat zasad techniki tańca Flying Low, Passing Through i Improwizacji przekazuje ucząc regularnie w Polsce, Holandii i Meksyku. Więcej: www.freethedance.blogspot.com/biografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close