Kraków: Małgorzata Haduch „Flying Low & Passing Through Full Day #1” – warsztaty

Zdjęcie: Kraków: Małgorzata Haduch „Flying Low & Passing Through Full Day #1” – warsztaty

Rysunek – Partytura choreograficzna: Felek, lat 5

Wersja do druku

Udostępnij

Małgorzata Haduch zaprasza na warsztaty z unikalnej techniki Flying Low & Passing Through. Artystka jako pierwsza zaczęła wprowadzać tę technikę do Polski, bazując na doświadczeniu swojej wieloletniej współpracy z jej twórcą, Davidem Zambrano.

Flying Low i Passing Through według metody Davida Zambrano to bogata forma rozwoju dla tancerzy praktykujących różne style. Jest to trening, który kompleksowo rozwija zarówno elementy ruchu, poszerzając indywidualny język tańca, jak i wprowadza zasady grupowej kompozycji. Warsztat Full Day #1 podzielony został na lekcję techniki Flying Low oraz grupowej, spontanicznej kompozycji Passing Through.

Prowadząca o warsztatach:

Flying Low to wchodzenie i wychodzenie z ziemi, badanie spirali w ciele i w przestrzeni, praca stopy, dłoni, łokcia, integracja ciała z głosem. Pomocne jest przekierowanie uwagi na całość poruszającego się ciała, z uwzględnieniem tyłu pleców i nóg (przełamanie frontalnego podejścia do tańca). Pojmowanie pełnej ekspresji siebie oraz ćwiczenie obecności scenicznej znajduje miejsce w jednej lekcji techniki – przy okazji frazy kipią energią, muzycznością, szybkością i wytężoną komunikacją pomiędzy Papa Head i Mama Body – to powiedzenie, podobnie jak i inne wyrażenia ze słownika zambranowskiego, stają się nową poetyką mówienia o ruchu. Zobacz: Zambrano po polsku

W Passing Through skupimy się na współpracy zespołowej, by stworzyć porywającą kompozycję choreograficzną. Tym razem zajmiemy się metodyką poruszania się ciała w spirali wertykalnej, miękkim i bezkolizyjnym mijaniem się, przy wykorzystaniu kohezji i ekspansji, wejścia i wyjścia z przestrzeni grania. Jak zawsze ważne będzie prowadzenie stóp po dwóch równoległych trajektoriach, łapanie małych zakrętów oraz bawienie się nieskończoną możliwością aranżowania wspólnie przestrzeni.

Harmonogram:
15.00-15.15 Przywitanie
15.15-15.30 Rozgrzewka
15.30-17.15 Flying Low
przerwa
17.45-19.45 Passing Through
19.45-21.00 Passing Through Score z elementami Flying Low (możliwe jako pokaz publiczny, do decyzji po ustaleniu z uczestnikami warsztatu)

Koszt: 220 zł
Rejestracja i zapisy: freethedance@gmail.com (gwarancją miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 50 zł do 10 stycznia 2020 roku. Regulamin i zasady uczestnictwa po zgłoszeniu).

Uwaga: Liczba miejsc ograniczona

Warsztat z Flying Low i Passing Through poprowadzi Małgorzata Haduch, która od 2004 roku współpracuje z twórcą tej techniki, Davidem Zambrano. Jako pierwsza wprowadziła praktykę FL&PT na salę Hurtowni Ruchu w 2011 roku. Obecnie Małgorzata Haduch jest jedynym w Polsce nauczycielem tej metody ruchu i kompozycji. Niestrudzenie zgłębia szczegóły tej praktyki, szkoląc się bezpośrednio u mistrza Zambrano. Ostatnio krakowska choreografka otrzymała dofinansowanie z Instytutu Muzyki i Tańca na wzięcie udziału w kolejnym mistrzowskim warsztacie w Tic Tac Art Center w Brukseli w 2020 roku. Działalność twórcza Zambrano oraz jego wkład w rozwój tańca to rodzaj rewolucji choreograficznej, która z pewnością przejdzie do historii tańca. A jednak metoda FL&PT, pomimo dużej popularności w takich krajach jak Belgia, Holandia, Wielka Brytania, USA, w Polsce nadal nie jest rozpowszechniona. Full Day #1 to świetna okazja, by posmakować Latania Nisko i Przechodzenia Przez…, jak w wierszu Wisławy Szymborskiej:

Więc tędy albo tędy,
chyba że tamtędy,
na wyczucie, przeczucie,
na rozum, na przełaj,
na chybił trafił,
na splątane skróty.

(fragment utworu Labirynt)

Informacje o wydarzeniu: FB 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 15:00

Kraków: Studio Hurtownia Ruchu, ul. Kącik 9, w godz. 15.00-21.00

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close