Kraków: Małgorzata Haduch „Flying Low & Passing Through Full Day #2” – warsztaty

Zdjęcie: Kraków: Małgorzata Haduch „Flying Low & Passing Through Full Day #2” – warsztaty

Rys. Partytura choreograficzna – Felek, lat 5

Wersja do druku

Udostępnij

Małgorzata Haduch zaprasza na warsztaty z unikalnej techniki tańca i metody kompozycji Flying Low & Passing Through. Artystka jako pierwsza zaczęła wprowadzać je do Polski, bazując na doświadczeniu swojej wieloletniej współpracy z ich twórcą, Davidem Zambrano. Warsztat Full Day # 2 odbędzie się pod hasłem powrót do źródła.

Prowadząca o warsztatach: 

Techniki Davida Zambrano zaczęłam trenować około piętnastu lat temu, a w tym roku mija pełna dekada od legendarnego projektu 50 Days Costa Rica, kiedy to przez 50 dni, z 50 tancerzami z całego świata poznawaliśmy metodę Flying Low and Passing Through. W marcu 2020 ponownie trenuję z Mistrzem, tym razem w Brukseli, w siedzibie Tic Tac Art Center, gdzie Zambrano mówi nadal o stawaniu się spiralą, podążaniu po trajektoriach i zabieraniu przez siebie całej sali, aby móc wyrażać się w pełni. Rozkosz powrotu do źródła, z którego chce się czerpać wszystkimi zmysłami. Intensywnemu treningowi, który moje ciało chłonie, towarzyszy refleksja – co myślałam, że wiem dziesięć lat temu, co przepuściłam w tym czasie do Pachamamy, Matki Ziemi, a co jeszcze Papa Head wzbrania, by popłynęło like a ball of fire.

Full Day #2 w Krakowie podzielony jest na lekcję techniki Flying Low oraz grupową kompozycję Passing Through. Tym razem zajmiemy się technicznymi detalami, które składają się na płynność wchodzenia i wychodzenia z ziemi, zbadamy integrację w ciele, by nie zapomnieć o żadnej części siebie, kiedy stajemy się spiralą. Praktyka Flying Low wychodzi poza nauczenie się frazy – wyostrza za to pojmowanie tańca jako manifestu osobistej ekspresji.

W Passing Through wracamy do źródła, prowadząc stopy równolegle, szczególnie w małych zakrętach, ćwiczymy opozycję w ciele w czasie zatrzymania, Arrival, oraz przyglądamy się sposobom „wyruszania”, Departure. Stąpanie po łuku i na powierzchni, zamienimy na mocne wyobrażenie stawania się spiralą, wkręcania się w ziemię, by dbając o siebie i o innych, odszukać magię w takich metodach tańca. Co do kompozycji grupowej, rozpoczniemy rozdział Prowadzenia i Podążania, elementy które poszerzają język tworzenia spontanicznej choreografii i bawienie się nieskończoną możliwością wspólnego aranżowania przestrzeni.

Harmonogram:

15.00-15.15 Przywitanie

15.15-15.30 Rozgrzewka

15.30-17.35 Flying Low

przerwa

17.45-19.45 Passing Through

19.45-21.00 Passing Through Score z elementami Flying Low

Koszt: 220 zł
Rejestracja i zapisy: freethedance@gmail.com (gwarancją miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 50 zł do 2 marca)

Liczba miejsc ograniczona.

Całodniowy warsztat z Flying Low i Passing Through poprowadzi Małgorzata Haduch, która od 2004 roku współpracuje z twórcą tej techniki, Davidem Zambrano. Jako pierwsza wprowadziła praktykę FL&PT na salę Hurtowni Ruchu w 2011 roku. Obecnie Małgorzata Haduch jest jedynym nauczycielem w Polsce tej metody ruchu i kompozycji. Niestrudzenie zgłębia szczegóły tej praktyki, szkoląc się bezpośrednio u Mistrza Zambrano. W marcu, w ramach dofinansowania z Instytutu Muzyki i Tańca, krakowska choreografka bierze udział w kolejnym mistrzowskim warsztacie w Tic Tac Art Center w Brukseli. Przesiąknięta nową energią i wiedzą poprowadzi Full Day #2, będący świetną okazją, by posmakować Latania Nisko i Przechodzenia Przez, zanurzając stopy i umysł w źródle.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 15:00

Kraków: Studio Hurtownia Ruchu, ul. Kącik 9

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close