Kraków: Małgorzata Haduch „Free The Dance & Voice” – autorski warsztat

Zdjęcie: Kraków: Małgorzata Haduch „Free The Dance & Voice” – autorski warsztat

fot. Jakub Wittchen, materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Małgorzata Haduch zaprasza do Krakowa na autorski warsztat Free The Dance & Voice, czyli: komponowanie ruchu, podążając za głosem. Komponowanie głosu, podążając za ruchem. Podczas weekendowego spotkania artystka zaproponuje uczestnikom praktyczne narzędzia wzbogacające ekspresję ruchową, bez narzucania estetyki i techniki tańca.  

Prowadząca o warsztacie:

Na otwarcie nowego sezonu, proponuję autorski warsztat łączący współczesne metody improwizacji ruchowej z wokalem.

„Free The Dance & Voice” to komponowanie ruchu, podążając za głosem i otwieranie nowych dróg ekspresji dla nie-milczącego tancerza. Zbadamy, jak głos może stać się ścieżką dźwiękową w choreografii. Doświadczymy uwrażliwiania na dźwięk i ciszę oraz poszerzymy artystyczne środki wyrazu.

W choreografii eksperymentalnej improwizacja (komponowanie w czasie rzeczywistym), może być zarówno narzędziem zaglądania w siebie i uwalniania swobodnej ekspresji, jak i językiem scenicznej wypowiedzi. Chciałabym podzielić się swoim 20-letnim doświadczeniem w pracy z improwizacją – pracy z takimi autorytetami w tej dziedzinie, jak David Zambrano, Michael Schumacher, Katie Duck, a także z mistrzami free jazzu – Abem Baarsem i Wilbertem de Joode. Ich podejście ukształtowało mnie w czasie studiów w SNDO i mojego długoletniego pobytu w Amsterdamie.

Metodyka moich zajęć dojrzewała poprzez własne procesy twórcze i współdziałanie w międzynarodowym gronie artystów wielu dziedzin (w tym z holenderskim zespołem Help Me To Crash). Istotny jest wibrujący kontekst sztuki tańca współczesnego w Polsce i przyglądanie się potrzebom tancerzy, poszukujących indywidualnej ścieżki twórczej.

Platforma Free The Dance powstała w Polsce w 2012 roku jako kontynuacja mojego pierwszego amsterdamskiego zespołu – Unfinished Company. Od tego czasu konsekwentnie tworzę osobiste wizje języka scenicznego, łącząc muzykę graną na żywo, ciszę, tekst i wokal w emanujące intensywnością i kunsztem improwizacji performensy.

„Autentyczność i oryginalność, tak ceniona przez wielu artystów, bez względu na formę wypowiedzi, zależy od skupienia oraz od tego, jak głęboko wchodzisz w siebie”.

Zapraszam!

Małgorzata Haduch

Poziom: open

Cena: 250 zł

Zapisy do 18 września na adres: studio@hurtowniaruchu.pl. O rezerwacji miejsca decyduje wpłata do dnia 18 września 2019 roku.

Więcej informacji: tel. 692 131 496, 794 157 665, e-mail: studio@hurtowniaruchu.pl oraz www.freethedance.blogspot.com i FB

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 15:00

Kraków: Hurtownia Ruchu Studio Tańca, ul. Kącik 9, godz. 15.00-19.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close