Kraków: Małgorzata Haduch „Kompozycja w praktyce: partytury choreograficzne” – warsztaty

Zdjęcie: Kraków: Małgorzata Haduch „Kompozycja w praktyce: partytury choreograficzne” – warsztaty

Małgorzata Haduch, fot. Jakub Wittchen

Wersja do druku

Udostępnij

„Nieważne jak zatańczymy, ale ile to będzie trwało” – to motto warsztatów, które w dwie kolejne soboty poprowadzi Małgorzata Haduch.

Prowadząca o warsztacie:

W świecie, w którym obserwuję coraz większe zamknięcie ludzi na siebie nawzajem, potrzebujemy, być może, więcej czasu na otwarcie się. Sztuka także go potrzebuje, aby trafić głębiej do ludzi.

Warsztat poświęcony jest roli czasu w kompozycji choreograficznej. Fundamentem moich badań artystycznych, jest pytanie, w jaki sposób czas wpływa na doświadczenie widza i wykonawcy? Mój oryginalny system pracy opiera się na serii autorskich ćwiczeń ruchowych i pisemnych, które charakteryzują się różnorodnym czasem trwania, o skrajnej długości, doprowadzając do specyficznego stanu ciała i umysłu. Celem mojej wielowarstwowej praktyki jest uświadomienie, iż zarówno aranżacja przestrzeni, jak i rozkład czasu w kompozycji choreograficznej silnie wpływają na odbiór historii przez widza, na odczucia płynące z abstrakcyjnego języka tańca.

Pogłębione mechanizmy komponowania czasu w choreografii, mogą być zastosowane przez twórców w dowolnej estetyce ruchu. Poznawane narzędzia choreograficzne są do wykorzystania we własnej twórczości i ekspresji ruchowej. Oczekiwanie na natychmiastowy rezultat oferowanej praktyki, ustępuje miejsca dogłębnemu procesowi i doznaniom, które na długo rezonują w uczestnikach, nawet po zakończeniu godzin warsztatowych.

Poziom: open

Zapisy: studio@hurtowniaruchu.pl

Cena: 120 zł (za 1 dzień – możliwy jest udział tylko w jednym dniu warsztatów)

O rezerwacji miejsca decyduje wpłata przed warsztatem

Więcej informacji: tel. 794 157 665

Wydarzenie na FB: tutaj

Małgorzata Haduch – dramaturg przestrzeni, tancerka i choreografka; absolwentka School for New Dance Development w Amsterdamie. Związana z holenderską i polską sceną free jazzową, współpracowała z takimi muzykami jak: Marcin Masecki, Ab Baars, Wilbert de Joode, Michael Zerang, Andy Moor, Paulina Owczarek, Ksawery Wójciński. Jest autorką spektakli: Whisper in my Eye, Zona Segura. Od 2012 roku realizuje programy autorskie poświęcone badaniu improwizacji w dziedzinie muzyki i tańca: Free The Dance oraz Filmowe Wtorki o Improwizacji. W 2013 roku założyła zespół Help Me To Crash, który tworzą muzycy Arvind Ganga, Onno Govaert oraz tancerka Maria Mavridou. Uczy techniki Flying Low, kompozycji i improwizacji.

www.freethedance.blogspot.com

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 15:00

Kraków: Hurtownia Ruchu, ul. Kącik 9, w godz. 15.00-19.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close