Kraków/Małopolski Ogród Sztuki/Pauza in Garden: Małgorzata Haduch – Filmowe Wtorki o Improwizacji

Zdjęcie: Kraków/Małopolski Ogród Sztuki/Pauza in Garden: Małgorzata Haduch – Filmowe Wtorki o Improwizacji

Fot. z archiwum Małgorzaty Haduch

Wersja do druku

Udostępnij

Pauza in Garden w Małopolskim Ogrodzie Sztuki przy ul. Rajskiej 12 (wejście od ul. Szujskiego) zaprasza na Filmowe Wtorki o Improwizacji – autorski cykl Małgorzaty Haduch. Od 25 czerwca będzie można przyglądać się nurtowi improwizowanej muzyki i tańca z dokumentacji wideo studia OT301 w Amsterdamie oraz innych holenderskich artystów.

W każdy wtorek pokazane zostaną 2-3 fragmenty nagrań spektakli z serii Music/Dance301 z lat 2007-2010. W ramach cyklu Filmowe Wtorki o Improwizacji zaprezentujemy performansy z udziałem takich muzyków jak Andy Moor (z zespołu The Ex) i Colin McLean (Dog Faced Hermans). Gościnnie pojawi się także poeta dźwięków Anne James Chaton oraz puzonista Hilary Jeffry. Zatańczą ikony improwizacji tańca, między innymi David Zambrano, Michael Schumacher i Katie Duck, którzy gościli już w Polsce w ubiegłych latach. W Holandii od ponad dwóch dekad rozwija się nurt music/dance improvisation angażując w jego rozwój wielu znanych muzyków jak legendarny Han Benik, Ab Baars czy Wilbert de Joode.Wtorkowe wieczory zakończy rozmowa z zaproszonymi gośćmi – muzykami, krytykami sztuki, tancerzami. Porozmawiamy o zagadnieniach nurtujących współczesną scenę improwizacji oraz spróbujemy odpowiedzieć na pytania jakie niesie ze sobą ta forma. 25 czerwca pierwszym gościem Filmowych Wtorków o Improwizacji będzie tancerka Maria Mavridou.

 

Maria Mavridou

Tancerka-freelancer, nauczycielka tańca, absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej (GR) i SNDO (School for New Dance Development (NL), oraz Movement Research (NY). Jest częścią programu performatywno – treningowego Body Weather w Amsterdamie. Pracował w ramach takich kolektywów jak White Horse (DE) i Projekt Pandora (SP). Tańczyła m.in. w Lets

dance Chopin (Shanghai EXPO). Maria stale współpracuje z niezależnymi artystami z różnych dziedzin na arenie międzynarodowej. Prowadziła warsztaty w różnych miejscach na świecie m.in. w Kolumbii, Urugwaju, Curacao, w Polsce czy na Słowenii. Obecnie gościnnie naucza w KNUA (Korean National University of Arts). 

 

Cykl Filmowe Wtorki o Improwizacji programuje Małgorzata Haduch. Dokumentacja filmowa: Filip Molski.

Bilety: 7zł

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Kraków: Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close