Kraków/Maszyna choreograficzna 2015: Circus Ferus „3P” – chor. Kacper Lipiński

Zdjęcie: Kraków/Maszyna choreograficzna 2015: Circus Ferus „3P” – chor. Kacper Lipiński

Fot. Aneta Kowalczyk

Wersja do druku

Udostępnij

Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA i kuratorka Anna Królica zapraszają na pokaz 3P spektaklu taneczno-ruchowego na trzech aktorów w choreografii Kacpra Lipińskiego.

O spektaklu:

A przepaść zębiasta między nimi… i dyszy Bestia.

Maszyna wszelkich cieczy cielesnych, w swych trybach pełna.

Czy bólu to jęk, czy rozkoszy…

Zrazu nie poznaje,

Acz cielesny ten układ znajomym mu się zdaje.

Choreografia schematów poruszonych, idea opowieści oraz jej prowadzenie: Kacper Lipiński

Na scenie ruch i słowo czynią: Grzegorz Ciemnoczołowski / Kuba Kapral / Dominik Złotkowski

Tańców i ruchów muzyczne opracowanie: Artur “Sosen” Klimaszewski

Afisz, odzienia oraz fantasmagorie wszelakie: Kiali

Produkcja: Circus Ferus

Premiera: 7 listopada 2014, Teatr Ósmego Dnia (Poznań)

Kacper Lipiński (ur. 1979) — absolwent Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki, studiował również historię sztuki, instruktor sztuk walki. W 2004 roku rozpoczął pracę w Polskim Teatrze Tańca, gdzie do roku 2008 wystąpił w kilkunastu spektaklach oraz zajmował się projektowaniem kostiumów i wideo do kilku produkcji. Był stypendystą Alternatywnej Akademii Tańca organizowanej przez Art Stations Foundation w Poznaniu. Jako choreograf debiutował (2007) w ramach projektu Stary Browar Nowy Taniec przedstawiając projekt solowy IME EKTASI. Kolejne autorskie spektakle to: DU łe DU (2008), …a słowo ciałem… a z ciała słowo… (2009), Testament (2011), Niepamięć (rzeczywistość zakłamana) (2012), Dziwne zdarzenie mistrza Ło (2012), wOkOłO (2014). Przygotowuje również projekty wideo i akcje performatywne, np. Dźwięk nieprzejawiony lub cykl powiązanych ze sobą performansów ruchowych, osadzonych w relacji ciała z obrazem i muzyką na żywo: Position of A. Place nr.: … W latach 2008–2013 członek niezależnej grupy teatralnej Movements Factory. Od roku 2012 związany z niezależną grupą teatralną Circus Ferus. Aktualnie pracuje jako fotograf, projektant, rysownik, choreograf i performer, starając się łączyć sferę ruchu i sztuk wizualnych. Od 2011 prowadzi zajęcia i rozwija autorski system ruchowy FGD, który kształtuje na bazie wcześniejszych doświadczeń sportowych, tanecznych i sztuk walki.

Więcej informacji o projekcie:

www.news.cricoteka.pl/maszyna-choreograficzna-schlemmer-analogie/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Kraków: Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, ul. Nadwiślańska 2-4

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close