Kraków/Maszyna choreograficzna 2015: dr Samuel Nowak „Etyka posthumanistyczna” – wykład

Zdjęcie: Kraków/Maszyna choreograficzna 2015: dr Samuel Nowak „Etyka posthumanistyczna” – wykład

Fot. Aneta Kowalczyk

Wersja do druku

Udostępnij

Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA i kuratorka Anna Królica zapraszają na wykład dr. Samuela Nowaka Etyka posthumanistyczna, który odbędzie się w ramach programu Maszyna choreograficzna 2015 – Schlemmer. Analogie.

O wykładzie:

Czy możliwa jest — a jeśli tak, to czym byłaby — etyka po antropocentryzmie? Kto miałby być w nią włączony i na czym polegałoby zobowiązanie etyczne? Czy bakterie, czarne dziury i krzesła mogą być przedmiotem refleksji etycznej? Najpierw przyjrzymy się pracom z kręgu filozofii, które rozciągnęły myślenie etyczne poza ludzi. Następnie, sięgając do najnowszych debat z kręgu posthumanistyki, studiów nad technologią i teorii informacji, spróbujemy zrekonstruować parametry etyki bez ludzi.

Samuel NOWAK – dr, kulturoznawca, medioznawca, wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim. Specjalizuje się w brytyjskich studiach kulturowych, teorii mediów oraz posthumanistyce. Przebywał na stypendiach i odbywał staże badawcze na: Universiteit Antwerpen, King’s College London, New York University, Goldsmiths, University of London. Publikował w „Kulturze popularnej”, „Tekstach drugich”, „Przeglądzie kulturoznawczym” oraz tomach zbiorowych. Rok temu, w serii Horyzonty nowoczesności, ukazała się jego książka: Seksualny kapitał. Swoje teksty udostępnia na https://jagiellonian.academia.edu/SamuelNowak

Więcej informacji o projekcie:

www.news.cricoteka.pl/maszyna-choreograficzna-schlemmer-analogie/

Logotypy belka 1 Maszyna choreograficzna 2015 (miniaturka)

Logotypy belka 2 Maszyna choreograficzna 2015 (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

Kraków: Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, ul. Nadwiślańska 2-4

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close