Kraków: Międzynarodowe Warsztaty „D.A.N.C.E”

Zdjęcie: Kraków: Międzynarodowe Warsztaty „D.A.N.C.E”

Fot. Vassilis Triantis

Wersja do druku

Udostępnij

Anna Karabela zaprasza do Krakowa na Międzynarodowe Warsztaty D.A.N.C.E. Tygodniowe zajęcia będą okazją do pogłębienia świadomości ciała, poszerzenia umiejętności w zakresie różnych technik tańca – od klasycznego, przez współczesny, po acro jogę – a także wymiany intelektualnej i kulturowej. Warsztaty skupiają artystów i uczestników z różnych krajów Europy – wśród prowadzących m.in. pedagodzy z Japonii, Ukrainy czy Węgier.

O warsztatach:  

Głównym celem i założeniem warsztatów jest otwarcie nowej przestrzeni dla osób, które pragną za pomocą różnych technik tańca, w przyjaznej i komfortowej atmosferze rozwijać swój talent oraz artystyczną osobowość. Rewolucjonizując system pracy nad fizycznymi możliwościami tancerzy, zajęcia pomagają pogłębiać świadomość ciała, która jest kluczowym narzędziem do osiągnięcia pełnego wyrazu artystycznego.

Indywidualny styl każdego prowadzącego nadaje nowy kształt formie ruchu i niepowtarzalną jakość danej technice tańca. Od tańca klasycznego i neoklasycznego, które uczą koordynacji ruchowej, lekkości, zwiewność i precyzji, przygotowując ciało do dalszej pracy, przez taniec współczesny dający ogromne możliwości rozwoju fizycznego i umysłowego, po partnerowanie z elementami improwizacji czy acro jogę, pokazujące, jak współpracować z partnerem, z jego ciężarem ciała i środkiem ciężkości.

Wszystkie te elementy, są podstawowymi narzędziami do przekraczania własnych limitów i zakresów, pogłębiają wiedzę wyciągniętą z różnych źródeł, a także tworzą spójną drogę umożliwiającą wyrażanie siebie w ponadczasowej formie sztuki, jaką jest taniec.

Harmonogram zajęć:  

10.00-11.15 Taniec klasyczny – Mizuki Kurosawa (Japonia)

11.30-13.00 Taniec neoklasyczny – Anna Karabela (Polska)

14.00-15.30 Taniec współczesny – Gábor Halász (Węgry)

15.45-17.15 Partnerowanie – Agata Kamykowska (Polska), Stanisław Iwanicki (Ukraina), Joanna Czarnecka (Polska)

Ostatniego dnia (11 sierpnia, o godz. 18.00) odbędzie pokaz powarsztatowy, otwarty dla publiczności.

Cena i zapisy:

Pełny pakiet, obejmujący wszystkie techniki oraz udział w otwartym dla publiczności pokazie zamykającym warsztaty – 750 zł.

Istnieje możliwość wykupienia jednego dowolnego dnia warsztatów w cenie 130 zł lub pojedynczych zajęć w cenie 35 zł.

Uwaga: ze względu komfort uczestników liczba miejsc ograniczona. Udział w warsztatach gwarantuje wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 300 zł. Aby dokonać rezerwacji, należy wysłać e-mail o treści: „Warsztaty D.A.N.C.E” oraz imię i nazwisko na adres: akarabela20@gmail.com, a następnie w odpowiedzi otrzymają Państwo numer konta bankowego do dokonania przelewu.

Osoby, które chcą wziąć udział tylko w poszczególnych dniach lub zajęciach, będą wpisywane na osobną listę. W tym przypadku należy wysłać e-mail z dopiskiem: „Warsztaty D.A.N.C.E, imię i nazwisko oraz dni i zajęcia, w których planują Państwo uczestniczyć.

Więcej na: FB

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

Kraków: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieżyul. Wietora 13/15

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close