Kraków/Międzynarodowy Przegląd Sztuki Baletowej: Mats Ek „Żegnaj” i „Miejsce” – projekcje filmów

Zdjęcie: Kraków/Międzynarodowy Przegląd Sztuki Baletowej: Mats Ek „Żegnaj” i „Miejsce” – projekcje filmów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Międzynarodowego Przeglądu Sztuki Baletowej 2 lipca o godz. 18.00 w Sali Kameralnej Opery Krakowskiej zostaną pokazane dwa filmy prezentujących choreografie Matsa Eka: Żegnaj i Miejsce. Bezpłatne wejściówki na projekcje filmów są do odbioru w kasie Opery.

Bye (Żegnaj) jest filmową interpretacją układu solowego Matsa Eka pod tym samym tytułem stworzonego dla Sylvie Guillem i na jej specjalne zamówienie. Obecnie Guillem występuje na deskach Sadler’s Wells – wiodącego teatru tańca w Wielkiej Brytanii. Mats Ek opisuje Żegnaj, ułożony do ostatniej sonaty Beethovena, opus 111, w wykonaniu Ivo Pogorelicia, jako spektakl „o kobiecie, która żegna się z pewnym etapem w swoim życiu. To rozmowa, którą odbywa z samą sobą, i która prowadzi ją do nowych doznań.”

Place (Miejsce) to film taneczny stworzony specjalnie dla dwojga tancerzy – Michaiła Barysznikowa i Any Laguny – przez międzynarodowy zespół artystów. Choreografię układał Mats Ek, uważany za jednego z najlepszych choreografów na świecie. Film wyreżyserował zdobywca nagród Grammy, MTV i Grand Prix Festiwalu w Cannes – szwedzki reżyser filmowy Jonas Åkerlund.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close