Kraków/Noc Teatrów 2014: Teatr Groteska „Przemiany” – chor. Caroline Finn

Zdjęcie: Kraków/Noc Teatrów 2014: Teatr Groteska „Przemiany” – chor. Caroline Finn

Mudness. Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Groteska zaprasza na taneczny spektakl dla dorosłych Przemiany w choreografii Caroline Finn. Opowiada on o procesie nieustannego odradzania się  życia, o człowieku bezustannie poszukującym harmonii i szczęścia.  W Przemianach esencja życia sprowadza się do najprostszych działań i gestów, codziennych rytuałów, które zwyciężają nad siłami destrukcji. Życie wciąż trwa i rodzi się na nowo nie poddając się chaosowi i zniszczeniu. W spektaklu obecne są liczne odniesienia do dziejów i kultury europejskiej, oprócz nawiązań do malarstwa znajdziemy odwołania do mitu o Orfeuszu i Eurydyce, mitu arkadyjskiego i szekspirowskiego koła historii. Przemiany odwołują się także do twórczości światowych artystów teatru wizualnego prezentowanych w Krakowie m.in. podczas dwóch ostatnich edycji festiwalu Materia Prima. Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy, którego organizatorem jest Teatr Groteska.

Scenariusz: Adolf Weltschek, Małgorzata Zwolińska
Reżyseria: Adolf Weltschek
Scenografia, kostiumy: Małgorzata Zwolińska
Choreografia: Caroline Finn
Koncepcja i projekty multimediów: Adolf Weltschek, Małgorzata Zwolińska
Animacje multimedialne: Małgorzata Zwolińska, Emilia Metzel
Opracowanie muzyczne: Jerzy Kluzowicz, Adolf Weltschek, Małgorzata Zwolińska, Caroline Finn
Konsultacje muzyczne: Włodzimierz Nurkowski, Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz
Tancerze: Liwia Magdalena Bargieł, Magdalena Fejdasz, Katarzyna Sikora, Sandra Szatan, Masza Tryputsen, Sebastian Lenart, Karol Miękina, Dominik Olechowski, Piotr Skalski

Caroline Finn jest absolwentką prestiżowej Juilliard School w Nowym Jorku. Jako tancerka występowała w Ballett Theater München (Niemcy), Ballet Preljocaj (Francja) i Compagnie Carolyn Carlson (Francja). Jako choreografka współpracowała z wieloma teatrami i festiwalami na całym świecie. W 2013 znalazła się w trójce laureatów prestiżowej nagrody New Adventures Choreographer Award i w nagrodę stworzy nowy projekt dla znanego Phoenix Dance Theater w Anglii w 2015 roku. Caroline jest także członkinią Tanztendenz München.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kraków: Teatr Groteska, ul. Skarbowa 2. Pokaz przedpremierowy.

powiązane

Ludzie

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close