Kraków/Noc Teatrów: Noc Improwizacji – Maria Mavridou (taniec), Arvind Ganga (gitara) i goście

Zdjęcie: Kraków/Noc Teatrów: Noc Improwizacji – Maria Mavridou (taniec),  Arvind Ganga (gitara) i goście

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

15. czerwca w krakowską Noc Teatrów Pauza in Garden w Małopolskim Ogrodzie Sztuki przy ul. Rajskiej 12 o 20:30 tancerka Maria Mavridou (Grecja) i gitarzysta Arvind Ganga (Holandia) wystąpią we wspólnym wieczorze improwizacji z krakowskimi artystami: Pauliną Owczarek, Ernestem Ogórkiem, Malwiną Kołodziejczyk, Piotrem Przewoźniakiem oraz Wiktorem Krzakiem.

Artyści-improwizatorzy podzielą się swoją fascynacją improwizowania oraz poszukiwaniami artystycznymi w tej dziedzinie sztuki. Poprzez połączenie doskonałego warsztatu z duchem
i otwartością tworzenia w czasie rzeczywistym dadzą niezwykły pokaz muzyczno-taneczny.

 

  • Maria Mavridou + Wiktor Krzak
  • OKOP –  Paulina Owczarek, Malwina Kołodziejczyk, Ernest Ogórek, Piotr Przewoźniak
  • Arvind Ganga Solo

Inicjatorką wieczoru jest Małgorzata Haduch.

 

Maria Mavridou: Tancerka-freelancer, nauczycielka tańca, absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej (GR) i SNDO (School for New Dance Development (NL), oraz Movement Research (NY). Jest częścią programu performatywno-treningowego Body Weather  w Amsterdamie. Pracował w ramach takich kolektywów jak White Horse (DE)  i Projekt Pandora (SP). Tańczyła m.in. w  Let’s dance Chopin (Shanghai EXPO). Maria stale współpracuje z niezależnymi artystami z różnych dziedzin na arenie międzynarodowej. Prowadziła warsztaty w różnych miejscach na świecie m.in. w Kolumbii, Urugwaju, Curacao, w Polsce czy na Słowenii. Obecnie gościnnie naucza w KNUA (Korean National University of Arts).

Arvind Ganga: Gitarzysta z Den Haag, na stałe mieszkający w Holandii.  Używa gitary oraz różnego rodzaju przedmiotów i efektów, by tworzyć chaotyczne, wibrujące i zazębiające się partie muzyczne, pełne energii, zderzających się rytmów i dzikich melodii.Jego projekt solowy to Every Bolt Rumbling. Arvind współtworzy również rockowy projekt Lekkernijen.

www.arvindganga.net

 

Wiktor Krzak: Fagot Elektryczny. Absolwent oraz doktorant Akademii Muzycznej w Krakowie. Pierwszy fagocista Krakowskiej Opery Kameralnej, współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi  w Polsce i za granicą. Poza klasycznym repertuarem komponuje i wykonuje muzykę elektroniczną, uprawia swobodną improwizację oraz szeroko pojęte eksperymenty muzyczne.

Brał udział w takich projektach, jak Cracow Improvisers OrchestraConduction Lawrenca D. „Butch” Morrisa podczas warszawskiego festiwalu Ad Libitum, czy wykonaniach Orkiestry Odyssey pod dyrekcją Adama Kaczyńskiego. Poszukując nowych możliwości współczesnego fagotu wykonuje muzykę improwizowaną z takimi instrumentalistami, jak Paulina Owczarek (RadioActive Duo), Michał Dymny, Piotr Żyła, Philip Palmer, Barbara Meyer, Wojciech Kozłowski i Marcin Kulka (KT66) i inni. Będąc projektantem sprzętu audio konstruuje również instrumenty i efekty elektroniczne, szczególnie chętnie stosując lampy elektronowe i dawne układy analogowe.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:30

KRAKÓW: Pauza in Garden w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, ul. Rajska 12

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close