Kraków: Nóra Hajós i Dominika Śniegocka „Sketches”

Zdjęcie: Kraków: Nóra Hajós i Dominika Śniegocka „Sketches”

Fot. Michał Musielak

Wersja do druku

Udostępnij

Kraków Art House i Lamella – the house of queer arts zapraszają na spotkanie z kobiecą sztuką tańca i performansu z udziałem Nóry Hajós – węgierskiej choreografki, tancerki i artystki wizualnej. Nóra Hajós i Dominika Śniegocka zaprezentują performans taneczny Sketches (Szkice), opierający się na poszukiwaniach zakorzenionych w czasie, przestrzeni, umyśle, czuciu i ruchu. Krakow Art House oraz Lamella – the house of queer arts – tym razem wspólnie – otwierają swoją przestrzeń na kobiecą choreografię, która wykracza poza standardowe rozumienie tańca, czerpie ze sztuk wizualnych, poszukuje i eksperymentuje na wielu polach artystycznych, społecznych i kulturowych.

Po performansie organizatorzy zapraszają na wspólną rozmowę z artystką oraz poczęstunek.

Prace Nóry Hajós często są poszukiwaniem autentyczności w ruchu, improwizowanym działaniem zakorzenionym w czasie, przestrzeni, umyśle i wrażeniach sensorycznych. Więcej: http://www.theshipgallery.net/.

Nóra Hajós zaczęła naukę tańca w wieku 4 lat, na Węgrzech. Dorastając szukała otwartych form, które doprowadziły ją do improwizacji kontaktowej, Ruchu Autentycznego i Nowego Tańca w USA. Przez ostatnie 26 lat jest w ciągłym procesie odkrywania, nauczania i performowania. Nóra studiowała ze Stevem Paxtonem, Lisą Nelson (Tuning Scores) i Simone Forti (Logomotion). Nora czuje, że podjęte przez nia studia w 1999 roku z Amy i Arny Mindell (psychologia zorientowana na proces) wpłynęły na jej sposób nauczania, a także motywują jej proces i poszerzają jej pogląd na performans i taniec.

Organizatorzy szczególne podziękowania kierują do Dominiki Śniegockiej oraz – za poczęstunek – do restauracji Szary Stół- Kuchnia Wegetariańska

Wstęp: wolne datki.

***

Kraków Art House jest kolektywem przyjaciół – artystów, aktywistów, twórców niezależnej kultury w Krakowie. Inicjatywa z biegiem czasu przekształciła się w niezależny think tank. Od pięciu lat przestrzeń domu funkcjonuje jako platforma wymiany myśli i działań, która obejmuje wystawy sztuki wizualnej, performanse taneczne i imprezy zorientowane na rozwój społeczności lokalnej.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:30

Kraków: Kraków Art House, ul. Szwedzka

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close