Kraków: Nóra Hajós „Logomotion” – warsztaty

Zdjęcie: Kraków: Nóra Hajós „Logomotion” – warsztaty

Fot. Michał Musielak Studio

Wersja do druku

Udostępnij

Kraków Art House i Lamella – the house of queer arts zapraszają na warsztaty Logomotion, które poprowadzi Nóra Hajós. Logomotion jest improwizacyjną formą tańca/narracji, w której ruch i słowa powstają spontanicznie, wypływając z jednego źródła. Technika została rozwinięta przez Simone Forti.

Koszt: 250 zł (w cenie wejście na performance Nóry).

Zapisy: Dominika Śniegocka: d.sniegocka@gmail.com, tel. 88 99 66 515.

 

Simone Forti: „To sposób odkrywania, co kryje się w mojej głowie, zanim o tym pomyślę, podczas gdy jest ciągle dzikim uczuciem w moich kościach”.

Nóra Hajós pod koniec lat osiemdziesiątych została zaproszona przez Forti do współpracy i od ponad dwudziestu lat zajmuje się uczeniem logomotion, które obydwie artystki używają zarówno jako praktyki, jak i formy performensu.

W trakcie warsztatów uczestnicy skupią się na spontanicznym ruchu i mówieniu.

Nóra Hajós – tancerka, choreografka i artystka wizualna. Jej rozwój artystyczny oparty był przede wszystkim na zainteresowaniu improwizacją oraz ruchem autentycznym. Jako improwizatorka jest zainteresowana przede wszystkim sensualnym odkrywaniem korzeni ruchu, action painting, juxtaposition oraz performansem przy użyciu narzędzi takich jak ruch, słowo, głos i obraz. Swoją karierę zaczynała w rodzinnych Węgrzech, a następnie podjęła studia w USA nad ruchem autentycznym i new dance pod kierunkiem Steve’a Paxtona, Lisy Nelson, Simone Forti oraz Amy i Arny Mindell. Współpracowała ze Stevem Paxtonem, Lisą Nelson, K. J. Holmes, Karen Nelson, Rayem Chungiem, Keithem Hennessey, Danielem Lepkopfem i in. Odbyła także tournée z Simone Forti oraz uczyła i występowała na wielu europejskich i amerykańskich festiwalach i warsztatach.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 13:00

Kraków: Biała Droga 4/6; godz. 13.00-16.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close