Kraków/Nowohuckie Centrum Kultury/Noc Teatrów 2019: „Jestem miłością II” – chor. Barbara Bujakowska

Zdjęcie: Kraków/Nowohuckie Centrum Kultury/Noc Teatrów 2019: „Jestem miłością II” – chor. Barbara Bujakowska

Wersja do druku

Udostępnij

Nowohuckie Centrum Kultury, w ramach Nocy Teatru 2019, zaprasza na spektakl Babraby Bujakowskiej, Darii Kubisiak i Sebastiana Grygi Jestem miłością II. Jest to druga część pracy Bujakowskiej i Kubisiak, Jestem miłością I.

O spektaklu:

W tej okolicy
wszystko co wzrok obejmie
takie jest chłodne

Bashô (z dziennika Oinnikki, 1688)

Projekt artystyczny Jestem miłością I stanowił opowieść o dwóch kobietach, które mierzyły się z kulturowymi schematami kobiecości, narzucanymi przez religie i system patriarchalny. Jestem miłością II to projekt o poszerzonym składzie, którego główną matrycę stanowią opowieści o miłości i trudy nawiązywania międzyludzkich relacji. Opowieści mają charakter intymnych zwierzeń. Odczarowanie świata dotyczy także miłości. Dlatego osiągnięcie miłosnego spełnienia może okazać się rewolucyjne dla życia jednostki zarówno w kontekście indywidualnym, jak i zbiorowym.

Tytułowe Jestem miłością w pierwszej części stanowiło rodzaj klątwy, która generowała poczucie winy i chrześcijańskiego cierpienia. Natomiast druga część jest próbą osiągnięcia miłosnego spełnienia, ale tak, żeby była ona dokonana na własnych warunkach i stała się wolna od tłamszących ludzką wolność schematów patriarchalno-religijnych. Popularny zwrot afektywny w polu sztuki, nauki i przestrzeni kulturowo-społecznej koncentruje się na ludzkich emocjach i bada ich wpływ na społeczne życie jednostek. Twórczynie i twórcy spektaklu Jestem miłością II postanowili obiektem badań uczynić własną emocjonalność i zaprezentować, w jaki sposób wpływa ona na ich codzienną egzystencję.

trailer

Choreografia: Barbara Bujakowska
Dramaturgia: Daria Kubisiak
Muzyka: Kamil Tuszyński
Wykonanie: Barbara Bujakowska, Daria Kubisiak, Sebastian Grygo

Wstęp wolny.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Kraków: Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232, studio KCC

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close