Kraków/Nowohuckie Centrum Kultury: Teatr Tańca Terpsychora „Dziadek do orzechów” – rodzinny spektakl świąteczny

Zdjęcie: Kraków/Nowohuckie Centrum Kultury: Teatr Tańca Terpsychora „Dziadek do orzechów” – rodzinny spektakl świąteczny

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Tańca Terpsychora wraz z warsztatowiczami oraz przyjaciółmi Szkoły Tańca Jane Austen zaprasza na magiczny spektakl Dziadek do orzechów na motywach baletu do muzyki Piotra Czajkowskiego. Spektakl zobaczymy w nowej, zaskakującej odsłonie, łączącej w sobie różne style i konwencje: obok choreografii klasycznych znajdą się m.in. układy oparte na europejskich tańcach salonowych XIX i XX wieku, tańcu orientalnym i pantomimie.

O spektaklu:

Dawno, dawno temu w małym miasteczku u podnóża gór spadł pierwszy śnieg. Dzieci z niecierpliwością wypatrywały nadchodzących Świąt, podczas gdy ich rodzice przystrajali domy świerkowymi gałązkami i robili ostatnie przedświąteczne zakupy na jarmarku. Jedna z dziewczynek, Klara, miała w tym roku otrzymać wyjątkowy prezent – drewnianego dziadka do orzechów. Ukryty pod choinką, przewiązany kokardą i przysłonięty innymi podarkami czekał na swoją nową właścicielkę. Przez chwilę widać było tajemniczy błysk w oku figurki – czy to tylko złudzenie, czy właśnie do nas mrugnęła?

Przyjdźcie z całą rodziną do Nowohuckiego Centrum Kultury i dajcie się porwać do krainy, w której zabawki ożywają, królowa słodyczy zaprasza do tańca, a dziecięce marzenia stają się rzeczywistością!

Reżyseria: Maja Zawada

Inscenizacja: Maja Zawada, Agnieszka Stawicka, Aleksandra Mamulska

Choreografia: Maja Zawada, Agnieszka Stawicka

Choreografia walk: Rafał Rodzaj

Przygotowanie baletowe: Ariadna Herzig

Scenografia: Marta Stawicka

Reżyser światła: Agnieszka Stawicka

Kostiumy: Alena Bialova, Magdalena Białek, Agnieszka Stawicka

Grafika: Karina Znamirowska

Produkcja: Konrad Zawada

Występują: tancerze Teatru Tańca Terpsychora, warsztatowicze oraz przyjaciele Szkoły Tańca Jane Austen

Bilety: 25 zł, do kupienia online

Informacje i rezerwacje: Biuro Organizacji Widowni

tel. 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl

Informacje o wydarzeniu: FB

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Kraków: Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close