Kraków/Opera Krakowska: balet „Spojrzenia” – chor. Nina Diatchenko

Zdjęcie: Kraków/Opera Krakowska: balet „Spojrzenia” – chor. Nina Diatchenko

Fot. Jacek Wrzesiński

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl baletowy składa się z trzech części – każda stanowi odrębną całość. Płaszczyzną łączącą wszystkie części jest uczucie namiętności i miłości, które może mieć ogromny, często nieoczekiwany wpływ na życie ludzkie. Podstawę tego widowiska stwarza muzyka francuska – Charlesa Gounoda (I część – Noc Walpurgi z opery Faust), Maurice Ravela (II część – Bolero) i hiszpańska muzyka ludowa (III część – Miniatury Hiszpańskie). W każdej części jest prezentowana odrębna choreografia opracowana przez mistrzynię tańca Ninę Diatchenko z Mińska. W spektaklu zostały wykorzystane różne gatunki tańca – od klasycznego, poprzez współczesny, aż po elementy tańca charakterystycznego, co stanowi ogromną wartość artystyczną, gdyż sceniczny taniec charakterystyczny jest obecnie praktycznie zapomniany.

Choreografia: Nina Diatchenko

Kierownictwo muzyczne: Ruben Silva

Scenografia, kostiumy: Magdalena Tesławska, Paweł Grabarczyk

Asystent scenografa i kostiumografa: Paulina Semkowicz

Asystenci choreografa: Victor Korpusenko, Maksim Kileyeu, Elvira Ignatenko (części muzycznej)

Inspicjent:Agnieszka Sztencel

Inspektor baletu: Wioletta Maciejewska

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close