Kraków/Opera Krakowska: Doroczny pokaz pracy uczniów Studia Baletowego „Balet to my!”

Zdjęcie: Kraków/Opera Krakowska: Doroczny pokaz pracy uczniów Studia Baletowego „Balet to my!”

Fot. Victor Korpusenko

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 6-7 czerwca 2015 roku odbędzie się doroczny pokaz pracy uczniów Studia Baletowego zatytułowany Balet to my!. Młodzi tancerze zaprezentują swoje umiejętności w zakresie tańca klasycznego, ludowego, charakterystycznego, historycznego i współczesnego. Choreografię układów tanecznych przygotowują pedagodzy Studia.

W pierwszej, koncertowej części pokazu, będzie można zobaczyć m.in. Pas de Quatre C. Pugniego w oryginalnej choreografii Antona Dolina oraz wariacje klasyczne z baletów Esmeralda C. Pugniego, Jezioro łabędzie Piotra Czajkowskiego oraz Bajadera L. Minkusa, także w oryginalnych choreografiach. Uczniowie zaprezentują ponadto etiudy taneczne, które zostały zakwalifikowane do finału Międzynarodowego Konkursu Tanecznego „Dance Word Cup”. W drugiej części koncertu zobaczymy opowieść baletową na motywach Baśni o dwunastu miesiącach Janiny Porazińskiej. W baletowej baśni obok choreografii autorstwa pedagogów Studia, znajdą się również te oryginalne m.in. z baletu Śpiąca królewna Piotra Czajkowskiego. Pokaz poprowadzi Stanisław Knapik.

Opiekę artystyczną nad pokazem sprawują pedagodzy Studia pod kierownictwem Magdaleny Malskiej.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close