Kraków: Opera Krakowska „Kopciuszek” – chor. Giorgio Madia

Zdjęcie: Kraków: Opera Krakowska „Kopciuszek” – chor. Giorgio Madia

Opera Krakowska „Kopciuszek” – chor. Giorgio Madia. Graf. Leszek Żebrowski

Opera Krakowska zaprasza na spektakl pt. Kopciuszek – baletową wersję znanej baśni o Kopciuszku, dwóch złośliwych siostrach i okrutnej macosze, w choreografii Giorgia Madii.

Wersja do druku

Udostępnij

Giorgio Madia, solista Baletu Béjarta i San Francisco Ballet, obecnie tworzy własne przedstawienia na scenach muzycznych Wiednia i Berlina. Kopciuszek w jego interpretacji został wzbogacony o nowe znaczenia przy zachowaniu uniwersalnego sensu przypowieści. Łączy w sobie subtelny liryzm z ironią i poczuciem humoru, wyróżnia się oryginalnym językiem choreografii, zaskakuje widowiskowością. Warstwę muzyczną spektaklu stanowią fragmenty utworów operowych i kameralnych Gioacchina Rossiniego. To wzruszające i pełne humoru przedstawienie jest adresowane zarówno dla młodych, jak i dorosłych widzów.

Więcej informacji: https://opera.krakow.pl/spektakle/kopciuszek#details

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

godz. 11:00

Kraków: Opera Krakowska, Lubicz 48

godz. 18:30

godz. 18:30

Kraków: Opera Krakowska, Lubicz 48

godz. 17:00

Kraków: Opera Krakowska, Lubicz 48

godz. 11:00

Kraków: Opera Krakowska, Lubicz 48

inne wydarzenia

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close