Kraków/Opera Krakowska: „Opera pokoleń – Opera bez granic” – dzień otwarty

Zdjęcie: Kraków/Opera Krakowska: „Opera pokoleń – Opera bez granic” – dzień otwarty

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Opera Krakowska zaprasza na Dzień Otwarty, którego hasłem przewodnim będzie Opera pokoleń – Opera bez granic. Tegoroczne spotkanie z publicznością Opera Krakowska dedykuje zarówno widzom dorosłym jak i dzieciom oraz młodzieży, chcąc pokazać, że krakowski teatr jest miejscem łączącym pokolenia, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością. Widzowie będą mieli okazję przyjrzeć się od kulis pracy w operze i zwiedzić miejsca na co dzień niedostępne dla publiczności. Otwarte próby, pokaz technologii sceny, spotkania z artystami, zwiedzanie pracowni oraz magazynów dekoracji, pozwoli widzom na odkrycie bogactwa i różnorodności zawodów i pasji pracowników Opery Krakowskiej.

Na Dużej Scenie widzowie będą mogli przyjrzeć się otwartej lekcji Zespołu Baletu Opery Krakowskiej oraz otwartej próbie do spektaklu baletowego Dziadek do orzechów. Zarówno lekcję, jak i próbę poprowadzi Victor Korpusenko przy akompaniamencie Ludmiły Tułacz. Również na Dużej Scenie odbędzie się pokaz technologii sceny do spektaklu Dziadek do orzechów, który poprowadzi Marek Grabowski, a który zrealizują: Piotr Ropek, Krzysztof Wędziński i Krzysztof Klocek. Na Sali Kameralnej będzie można obejrzeć otwartą próbę generalną spektaklu edukacyjno-muzycznego dla dzieci Profesor Wiolinek i biały żaglowiec, prowadzoną przez reżysera i autora spektaklu Pawła Wójtowicza, a na Sali Prób Marek Kluza poprowadzi otwartą próbę Chóru Dziecięcego. Kolejną propozycją podczas Dnia Otwartego będzie spotkanie z cyklu Spotkania w Operze. PORANKI, tym razem pod hasłem W co ubrać Dziadka do orzechów?. Gościem będzie scenograf Marek Grabowski, a spotkanie poprowadzi Anna Adamus (Antresola). Kolejny punkt programu, który z pewnością zainteresuje zarówno dzieci jak i dorosłych to pokaz charakteryzacji postaci z opery Madama Butterfly prowadzony przez Grażynę Maślankowską (Antresola). Gośćmi spotkania Opera pokoleń – Opera bez granic, które odbędzie się na Sali Prób będą soliści śpiewacy – Monika Korybalska, Andrzej Biegun i Krzysztof Kozarek oraz soliści baletu – Mizuki Kurosawa i Dzmitry Prokharau. Rozmowę poprowadzi Alicja Myśliwiec, redaktorka Radia RMF Classic. Podczas Dnia Otwartego możliwe będzie zwiedzanie gmachu Opery Krakowskiej w zorganizowanych grupach. Organizatorzy zapraszają również na warsztaty plastyczne, w ramach których – wspólnie z solistami Opery Krakowskiej – uczestnicy będą tworzyć ozdoby choinkowe. Przez cały czas trwania Dnia Otwartego na foyer będzie można przymierzać kostiumy teatralne i nakrycia głowy, by potem sfotografować się w specjalnie urządzonym atelier.

Bezpłatne wejściówki będzie można odbierać w Kasie Opery Krakowskiej od 28 listopada 2015 od godziny 10.00. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie wejściówki na każde wydarzenie.

PROGRAM

Duża Scena
10.00 – 11.15 otwarta lekcja Zespołu Baletu Opery Krakowskiej, prowadzenie: Victor Korpusenko, akompaniament: Ludmiła Tułacz (wstęp na podstawie wejściówek)

11.45 – 12.15 otwarta próba do spektaklu baletowego Dziadek do orzechów, prowadzenie: Victor Korpusenko, akompaniament: Ludmiła Tułacz (wstęp na podstawie wejściówek)

13.00 – 13.30 pokaz technologii sceny ze spektaklu baletowego Dziadek do orzechów, prowadzenie: Marek Grabowski, realizacja: Piotr Ropek, Krzysztof Wędziński, Krzysztof Klocek (wstęp na podstawie wejściówek)

Sala Kameralna (IV piętro)
11.00 – 12.30 otwarta próba spektaklu edukacyjno-muzycznego dla dzieci Profesor Wiolinek i biały żaglowiec, prowadzenie: Paweł Wójtowicz (wstęp na podstawie wejściówek)

Sala Prób (IV piętro)
10.30 – 11.15 otwarta próba Chóru Dziecięcego Opery Krakowskiej, prowadzenie: Marek Kluza, akompaniament: Maria Mazurkowska (wstęp na podstawie wejściówek)

12.30 – 14.00 spotkanie Opera pokoleń – Opera bez granic, goście spotkania: Monika Korybalska, Andrzej Biegun, Krzysztof Kozarek, Mizuki Kurosawa, Dzmitry Prokharau; prowadzenie: Alicja Myśliwiec (wstęp na podstawie wejściówek)

Antresola (I piętro)
10.00 – 11.30 Spotkania w Operze. PORANKI – W co ubrać Dziadka do orzechów?, gość spotkania: Marek Grabowski; prowadzenie: Anna Adamus (wstęp na podstawie wejściówek)

10.00 – 15.00 warsztaty dekoracji świątecznych z Solistami Opery Krakowskiej, prowadzenie: Grażyna Maślankowska (wstęp wolny)

12.30 – 13.00 pokaz charakteryzacji operowej – Madama Butterfly, prowadzenie: Grażyna Maślankowska (wstęp wolny)

Hol kasowy
10.00 – 15.00 Operowe atelier: przymierzalnia kostiumów, kącik modniarski (wstęp wolny)

10.00 – 15.00 Opera Café (wstęp wolny)

10.30 – 11.30 zwiedzanie gmachu Opery Krakowskiej
12.00 – 13.00 zwiedzanie gmachu Opery Krakowskiej
13.30 – 14.30 zwiedzanie gmachu Opery Krakowskiej

Zwiedzanie odbywa się wyłącznie w zorganizowanych grupach na podstawie wejściówek. Liczba wejściówek jest ograniczona – grupy zwiedzających mogą liczyć max. 20 osób. O każdej z godzin wyruszają dwie grupy zwiedzających.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close