Kraków/Opera Krakowska: „Révérence” – widowisko baletowe

Zdjęcie: Kraków/Opera Krakowska: „Révérence” – widowisko baletowe

Fot. Jacek Wrzesiński/Agencja MAI

Wersja do druku

Udostępnij

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Tańca, 28 kwietnia, w Operze Krakowskiej odbędzie się okolicznościowa Gala RÉVÉRENCE. Z tej okazji nasz Teatr zaprosił do Krakowa zaprzyjaźnione zespoły baletowe. Na scenie Opery Krakowskiej wystąpią gościnnie tancerze Słowackiego Teatru Tańca z Koszyc, znani krakowskiej publiczności z udziału w spektaklu baletowym Opery Krakowskiej Rachmaninow. Szczedrin… (Tragedia Don Jose), którzy zaprezentują choreografię do utworu Adagietto Gustawa Mahlera. Soliści Teatru Muzycznego z Gliwic przedstawią tango oraz fragment choreografii do Dziadka do orzechów. Podczas wieczoru wystąpią także tancerze Teatru Rozrywki z Chorzowa, Kieleckiego Teatru Tańca oraz uczniowie klasy dyplomowej Ogólnokształcącej Szkoły Baletu im. L. Różyckiego w Bytomiu. Galę uświetnią także występy zespołu Baletu Opery Krakowskiej i uczniów Studia Baletowego przy Operze Krakowskiej.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:30

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close