Kraków/ „PolandDances/ Rezydencje choreograficzne”: „Siostrzeństwo/Sisterhood” – reż. Dominika Feiglewicz, chor. Kate Marsh

Zdjęcie: Kraków/ „PolandDances/ Rezydencje choreograficzne”: „Siostrzeństwo/Sisterhood” – reż. Dominika Feiglewicz, chor. Kate Marsh

Kraków/ „PolandDances/ Rezydencje choreograficzne”: „Siostrzeństwo/Sisterhood” – reż. Dominika Feiglewicz, chor. Kate Marsh

Teatr im. J.  Słowackiego w Krakowie zaprasza pokaz spektaklu Siostrzeństwo/Sisterhood w reżyserii Dominika Feiglewicz i choreografii Kate Marsh. Jest to teatralno-taneczne spotkanie dwóch kobiet, słyszącej i niesłyszącej, które za pomocą nowego języka teatru chcą poruszyć temat kobiecości. Siły i niezależności, którą w sobie mają, a także tego, jak o nie walczą. Do tego jak postrzegają siostrzeństwo posłużą im własne doświadczenia, a także tekst Zuzanny Ginczanki Zdrada, który staje się  impulsem do mówienia o relacji kobiet ze sobą nawzajem i z otaczającym je światem. Tekst jest przetłumaczony na polski język migowy (PJM). Połączenie słowa pisanego z miganym pozwala stworzyć nową formę ekspresji teatralnej. Ruch, który powstaje z kompilacji języka migowego i ruchu, przeplatany muzyką, ciszą i słowem werbalnym, pozwoli widzom doświadczyć nowego rodzaju ekspresji, czytelnej zarówno dla g/Głuchych.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

Czym jest siostrzeństwo? Co dokładnie oznacza i jak zastosować je w praktyce? Czy na co dzień dostrzegasz siostrzeńskie zachowania? Zastanów się przez chwilę czy potrafisz wesprzeć kogoś o poglądach radykalnie innych, niż Twoje? Czy wspólnota doświadczeń jest wystarczająca, żeby być dla siebie wsparciem? Czy dzielisz się swoimi doświadczeniami, żeby wzmocnić kolejne osoby?

Podążaj za buntem, niemocą, siłą i indywidualnymi historiami. Wejdź do przestrzeni naznaczonej niewidzialnością, osądzaniem, ocenianiem oraz stygmatyzacją i weź udział w tworzeniu nowego świata opartego na siostrzeńskich wartościach.

Niech nikt Cię nie upilnuje!

Spektakl jest współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach projektu PolandDances/ Rezydencje choreograficzne, współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Obsada: Dominika Feiglewicz, Patrycja Jarosińska oraz Ewa Borcz, Martyna Bulzak, Joanna Kiełbasa, Gabriela Szczepaniak
Reżyseria: Dominika Feiglewicz
Dramaturgia: Justyna Arabska
Scenografia, reżyseria świateł: Marcin Chlanda
Choreografia: Kate Marsh
Asystentka choreografki: Iwona Olszowska
Muzyka i multimedia: Paweł Penarski
Producentka: Oliwia Kuc

ARCHIWUM PREZENTACJI

premiera •

godz. 18:00

Kraków: Teatr im. J. Słowackiego, Dom Rzemiosł Teatralnych – Sala prób i warsztatów, ul. Radziwiłłowska 3

premiera •

godz. 20:30

Kraków: Teatr im. J. Słowackiego, Dom Rzemiosł Teatralnych – Sala prób i warsztatów, ul. Radziwiłłowska 3

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close