Kraków/Polska Sieć Tańca 2020/21: Teatr Tańca Zawirowania „Real Love” – chor. Daniel Abreu, „Lullaby for the Restless” – chor. Aleksandra Krajewska

Zdjęcie: Kraków/Polska Sieć Tańca 2020/21: Teatr Tańca Zawirowania „Real Love” – chor. Daniel Abreu, „Lullaby for the Restless” – chor. Aleksandra Krajewska

Aleksandra Krajewska "Lullaby for the Restless", fot. Teatr Tańca Zawirowania

W ramach Polskiej Sieci Tańca 2020/21 zostaną pokazane dwa spektakle taneczne: Real love Teatru Tańca Zawirowania w choreografii Daniela Abreau oraz Lullaby for the Restless Aleksandry Krajewskiej.

Wersja do druku

Udostępnij

Real love

Spektakl porusza tematykę rożnych aspektów miłości. Projekt jest rezultatem rezydencji hiszpańskiego choreografa w Warszawie.

O spektaklu: Real Love to misterium narodzin, przemijania i śmierci w wykonaniu trzech kobiet w różnym wieku. Czym jest dla nich prawdziwa miłość Być może jest nią uczucie, jakim matka darzy swoje dziecko. Jak czuje się kobieta, będąc matką Co czuje, kiedy ktoś z jej bliskich umiera Miłość i śmierć to dwa wątki, które ustawicznie pojawiają się w spektaklu Real Love. Bycie matką i bycie blisko śmierci. Real Love to forma choreograficznego wiersza, przepełnionego poetycką symboliką oraz znaczeniami z pogranicza metafizyki.

Choreografia: Daniel Abreu
Obsada: Ilona Gumowska, Elwira Piorun, Izabela Prokopek
Reżyseria świateł: Witold Kaczkowski

Czas trwania: 45 min

Daniel Abreu urodził się na Teneryfie, gdzie po raz pierwszy zainteresował się ruchem i ekspresją sceniczną. Uzyskał dyplom z psychologii na Universidad de Educación Distancia. Współpracował z licznymi teatrami tańca i grupami tanecznymi w Hiszpanii, a także asystował przy wielu produkcjach międzynarodowych. Jego teatr zrealizował ponad trzydzieści spektakli. Jest regularnie zapraszany do różnych krajów Europy, Ameryki i Azji. Ich spektakle prezentowane były na Circuito de Red de Teatros Alternativas cztery lata z rzędu, dwa razy na Aerowaves (2009 i 2011), a także w ponad 17 krajach, takich jak Dania, Brazylia, Niemcy, Korea, Portugalia, Polska, Słowenia i Szwajcaria.

Lullaby for the Restless

Lullaby for the Restless to podróż wątpiącego umysłu, myśli zakłócającej spokój. Tutaj, pomiędzy snem a rzeczywistością, czas płynie inaczej. Brutalna fizyczność spotyka się tu z delikatnością oddając emocje, konflikty, wątpliwości oczekiwania i marzenia które okupują przestrzeń z tyłu głowy.

Choreografia i wykonanie: Aleksandra Krajewska
Mentorzy: Alleyne Dance: Kristina and Sadé Alleyne
Muzyka: Tomi Balogh Ambush, alva noto, Ryuichi Sakamoto, Ensemble Modern Attack/Transition, Hassan Zanjirani Farahani Du bist nicht einer von uns… (2014)

Aleksandra Krajewska jest absolwentką Salzburg Experimental Academy of Dance (SEAD) w Austrii, gdzie miała przyjemność pracować z wieloma renomowanymi nauczycielami i choreografami. Podczas studiów wzięła udział w wymianie z uczelnią w Tel Awiwie oraz występowała jako gość w kompanii BODHI Project. Jest niezależną artystką, która stale rozwija swój język ruchowy, współpracując równocześnie przy wielu projektach na terenie Europy. Pracowała z takimi artystami jak: Alleyne Dance, Jukstapoz, Jos Baker, Iratxe Ansa i Igor Bacovich, Bcause Dance Company i Teatr Tańca Zawirowania. Jest współtwórczynią WHY NOT collective. Lullaby for the Restless to jej pierwsza praca solowa, która została nagrodzona na Festiwalu Miniatur Choreograficznych w Belgradzie.

***

Polska Sieć Tańca to pierwsza sformalizowana sieć współpracy między instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój tańca współczesnego w Polsce. Każdego sezonu Partnerzy Sieci wybierają do wspólnego repertuaru najciekawsze produkcje polskich niezależnych artystów i instytucjonalnych zespołów tanecznych. Spektakle nominowane na dany rok wyruszają w trasę w ramach Sieci, podczas której odwiedzają ośrodki partnerskie.

Aktualny sezon Sieci, z uwagi na pandemię, został rozciągnięty na dwa lata. PST 2020/21 tworzy 14 Partnerów, prezentujących 11 spektakli tanecznych z udziałem niemal 100 artystów. Wszystkie sieciowe pokazy, które ze względu na zamknięcie teatrów dla publiczności lub skutki COVID-19 nie mogły się odbyć w 2020 roku, zostały przeniesione na rok 2021, do końca którego planowych jest ponad 50 pokazów w całym kraju, z poszanowaniem obostrzeń i aktualnych wytycznych. Więcej: www.pst.info.pl

Organizatorem Polskiej Sieci Tańca jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Sfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Polska Sieć Tańca 2020/21


Aleksandra Krajewska

„Lullaby for the Restless”, fot. Teatr Tańca Zawirowania

„Lullaby for the Restless”, fot. Teatr Tańca Zawirowania

„Lullaby for the Restless”, fot. Teatr Tańca Zawirowania

„Lullaby for the Restless”, fot. Teatr Tańca Zawirowania

„Lullaby for the Restless”, fot. Teatr Tańca Zawirowania

Daniel Abreau

„Real Love”, fot. Łukasz Brodowicz

„Real Love”, fot. Łukasz Brodowicz

„Real Love”, fot. Łukasz Brodowicz

„Real Love”, fot. Łukasz Brodowicz

„Real Love”, fot. Łukasz Brodowicz

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kraków: Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232

inne wydarzenia

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close