Kraków / Polska Sieć Tańca: Hertz Haus „Unbody”

Zdjęcie: Kraków / Polska Sieć Tańca: Hertz Haus „Unbody”

Na zdjęciu: Hertz Haus „Unbody”. Fot. Anna Zglenicka

Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza na spektakl Unbody w wykonaniu zespołu Hertz Haus. Wydarzenie to odbędzie się w ramach Polskiej Sieci Tańca.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu Unbody:

Unbody stanowi kolaż obrazów różnych stanów ciała i różnych podejść do niego. Ciało dźwigające zakupy w deszczu i wystrojone na wielkie wyjście. Ciało głodne i przejedzone. Drżące w histerycznym napięciu i sprężynujące w satysfakcjonującym treningu. Zagubione w obszernym ubraniu i prawie całkowicie odsłonięte. Te i inne zachowania ciała, jego potrzeby i sposoby używania go, ukazują tancerki – Magdalena Kowala, Natalia Murawska, Joanna Woźna i Anna Zglenicka – używając przede wszystkim ruchu, a także kostiumów, rekwizytów i słowa. (…) Unbody to mocny głos w słusznej sprawie.
Hanna Raszewska-Kursa, 5 września 2020 roku

„Jest to spektakl o ciele nieskończenie różnym. Satyra na unifikację. Przestroga przed pogonią za ideałem. (…) Udręczamy swoje ciało, kochając je mimo wszystko, bo to jedyne ciało, jakie mamy.”
Natalia Szafrankiewicz, taniecPOLSKA.pl, 2020

O zespole:

W skład zespołu Hertz Haus wchodzą: Magdalena Kowala, Natalia Murawska, Joanna Woźna i Anna Zglenicka. Tancerki tworzą własną estetykę, korzystając z tańca współczesnego, fizycznego, a także z improwizacji i działań performatywnych i dążą tym samym do stworzenia własnego języka ruchu. Obecną siedzibą zespołu jest Zakład Kulturalny w Gdańsku – miejsce inicjatyw artystycznych z różnych dziedzin sztuki. Ich spektakle zdobyły pierwsze miejsca na SoloDuo 2020 oraz w Konkursie Choreograficznym My Move 2020 w Tarnowie.

Realizatorzy:

Wykonanie: Magdalena Kowala, Natalia Murawska, Joanna Woźna, Anna Zglenicka
Współpraca artystyczna: Artur Bieńkowski

Zrealizowano w ramach projektu Rezydencja/Premiera w ramach 12. Gdańskiego Festiwalu Tańca.

Spektakl otrzymał nagrodę główną 4. edycji konkursu „THE BEST OFF” w czerwcu 2022 roku.

Czas trwania: 60 minut

***

Organizatorem Polskiej Sieci Tańca jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kraków: Krakowskie Centrum Choreograficzne, Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close