Kraków/Projekt „Polifonie” 2014: Fides Krucker „Oddech, Ciało i Głos. Odkrywanie fizyczności i praktycznego ucieleśnienia głosu” – warsztaty

Zdjęcie: Kraków/Projekt „Polifonie” 2014: Fides Krucker „Oddech, Ciało i Głos. Odkrywanie fizyczności i praktycznego ucieleśnienia głosu” – warsztaty

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Dzięki prostym ćwiczeniom indywidualnym i grupowym, opartym na wzdychaniu, ziewaniu i wydawaniu długich dźwięków, warsztaty zachęcają do odkrywania niuansów, różnych odcieni oraz granic wokalnej ekspresji. Głos pochodzi z ciała. Jest przedłużeniem naszego odczuwania i przez to jest autentyczny. Śpiewając, posługujemy się odczuwaniem i fizyczną formą, by wyrazić nasz stan istnienia.

Warsztaty będą miały charakter praktyczny, polegający na zgłębianiu naszej fizyczności. Będzie można z nich wynieść lepsze zrozumienie tego, co komunikuje nam nasz własny głos, by móc popracować nad zdrowiem i równowagą — zarówno wokalną, jak i emocjonalną. Odpowiednio nakierowane ćwiczenia solowe i we współpracy z drugą osobą — wzdychanie oraz wydawanie długich dźwięków — stopniowo przechodzić będą w śpiewanie. Warsztaty przeznaczone są nie tylko dla aktorów, śpiewaków i tancerzy, ale również dla wszystkich zainteresowanych osób, nie związanych zawodowo z głosem.

Fides Krucker od 30 lat zajmuje się interpretacją muzyki wokalnej — zarówno w Kanadzie, jak i poza jej granicami. Mieszka w Toronto, wykłada na wydziale teatralnym Humber College, udziela lekcji prywatnych w domu i podczas międzynarodowych podróży, ucząc grupy taneczne i teatralne o zróżnicowanym poziomie zaawansowania. Jej trupa (Good Hair Day Productions) stworzyła Julie Sits Waiting — seks-katastroficzną operę elektroakustyczną — otrzymując za nią pięć nominacji do nagrody Dora w 2013 roku. Krucker właśnie ukończyła komponowanie i wykonywanie części wokalnej dla projektu land/body/breath Peggy Baker, prowadzącego publiczność przez dwanaście sal Art Gallery w Ontario. Z kolei w czerwcu, w Neapolu, zainicjuje rolę Olimpii w operze Alexander Maurizio Squillante. Fides pracuje obecnie nad szkicem swojej drugiej książki na temat głosu, częściowo finansowanej przez Chalmers Arts Fellowship.

 

Koszt: 120 zł

Więcej informacji oraz zapisy: rezerwacje@cricoteka.pl

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Kto inspiruje? Tadeusz Kantor! Polifonie 2014, realizowany przez Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 13:00

Kraków: Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2-4, w godz. 13.00-16.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close