Kraków/Scena dla tańca 2015/Obszar tańca w Teatrze Barakah: Katarzyna Król-Woźniak „Światłocienie”

Zdjęcie: Kraków/Scena dla tańca 2015/Obszar tańca w Teatrze Barakah: Katarzyna Król-Woźniak „Światłocienie”

Fot. Alex Rault

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Barakah zaprasza na pokaz spektaklu Światłocienie w choreografii i wykonaniu Katarzyny Król-Woźniak. Tancerce będzie towarzyszył na scenie muzyk Marcin Janus.

O spektaklu:

Treści, które zepchnęliśmy do nieświadomości żyją własnym życiem i pragną mieć swój udział w naszych działaniach. Im bardziej są niechciane, tym bardziej dziczeją i stają się destrukcyjne. Co zobaczysz gdy otworzysz drzwi do swojej nieświadomości? Zadbany ogród czy pole pełne chwastów?

konsultacja choreograficzna: Iwona Olszowska

kostiumy: Katarzyna Król-Woźniak, Iwona Olszowska

kompozytor, twórca utworów muzycznych: Marcin Janus

reżyseria światła: Iwona Olszowska, Magdalena Bażela

reżyseria dźwięku: Marcin Janus, Iwona Olszowska, Katarzyna Król- Wozniak

wykonanie: Katarzyna Król-Woźniak (taniec), Marcin Janus (muzyka)

czas trwania spektaklu: 30 min.

premiera: 5.12.2014, Teatr Barakah, Kraków.

***

Obszar Tańca w Teatrze Barakah w Krakowie jest cyklem spektakli prezentujących taniec wypływający z nurtu tańca współczesnego, spektrum tańca od choreografii po improwizację. Repertuar oparty jest na kilku rodzajach improwizacji tańca współczesnego: improwizacji otwartej, strukturalnej oraz choreografii z elementami improwizacji. Spektakle maja charakter kameralny. Niewielka odległość tancerzy od widza pozwalała na wytworzenie bliskiej relacji, w której taniec jest językiem komunikacji. Tworzone przez tancerzy i muzyka interakcje oglądane z bliska pozwalają na głębszą percepcję sztuki. Scena Teatru Barakah staje się raz w miesiącu sceną dla tańca współczesnego. Program Obszaru Tańca został włączony do regularnego repertuaru teatru.

Projekt Obszar tańca w Teatrze Barakah  został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2015.

Więcej informacji:  www.scenadlatanca.pl

Logo Scena dla tańca (miniaturka)    IMIT (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:30

Kraków: Teatr Barakah, ul. Paulińska 28.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close