Kraków/Scena Tańca Współczesnego: Alicja Miszczor, Caroline Kwiatuszewska „Krótka historia dwóch bagaży”

Zdjęcie: Kraków/Scena Tańca Współczesnego: Alicja Miszczor, Caroline Kwiatuszewska „Krótka historia dwóch bagaży”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Scena Tańca Współczesnego Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie zaprasza na pokaz spektaklu Krótka historia dwóch bagaży w wykonaniu Alicji Miszczor i Caroline Kwiatuszewskiej. Spektakl opowiada historie spotkania dwóch kobiet oraz ich „intymną” rozmowę o sytuacji współczesnej kobiety. W tej opowieści przeplata się konwencja snu i rzeczywistości.
Spektakl jest na etapie work in progress.

Opieka artystyczna: Ewa Zapał

Alicja Miszczor – urodzona w 1982 roku aktorka ruchu, aktywna instruktorka techniki tańca współczesnego, a także improwizacji w tańcu i teatru ruchu w Krakowie. Prowadzi kursy tańca swobodnego. Pracuje również z seniorami. Była stypendystką Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu (2013). Jest dyplomowaną instruktorką Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu Detlefa Kapperta w Essen). Jest absolwentką PPSKAK w Kaliszu na kierunku taniec współczesny. W latach 2008-2015 była tancerką w EST u Iwony Olszowskiej. W latach 2013-2015 współpracowała z teatrem Barakah w Krakowie (program Obszar tańca). Jest współtwórczynią i tancerką w projektach videodance we współpracy m.in. z Renatą Przemyk.

Caroline Kwiatuszewska – urodzona w 1993 roku tancerka, performerka, aktorka. Uczęszczała do CDSH Contemporary Dance School w Hamburgu. Realizowała projeky artystyczno-edukacyjne w Polsce i za granicą. Związana jest z Teatrem Hothaus w Krakowie, Stowarzyszeniem Sztuka Nowa w Warszawie, z którym jako tancerka wystąpiła w spektaklu Mapy Pamięci zrealizowanym dla Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, oraz w spektaklu Artysta – mechanika ucieczki, wcielając się w postać Helen Keller. Należy do zespołu Studium Teatralne, w którym miała możliwość pracować u boku Piotra Borowskiego, związanego z Teatrem Laboratorium Jerzego Grotowskiego. Brała udział w wymianie artstycznej w La Paillette – Théâtre/MJC (Francja), Gruzji. Pracowała w Niemczech w K3 – Zentrum fur Choreographie oraz Sprechwerk Theater w Hamburgu, gdzie wystąpiła wraz z zespołem w choreografii Javiera Baeza. Jej kolejnym projektem jest rezydencja artystyczna w Kaldor Artist Residency – Marina Abromović Institute 2017/2018.

Cena biletu: 25 zł (normalny), 20 zł (ulgowy)

Rezerwacje: scena.tanca.sckm@gmail.com
tel. 12 430-50-90

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Kraków: SCKM, ul. Wietora 13/15

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close