Kraków/Scena Tańca Współczesnego: Crearte3 (Meksyk) i Unfinished Company (Polska) „Szept w moim oku /Whisper in my Eye” – chor. Małgorzata Haduch

Zdjęcie: Kraków/Scena Tańca Współczesnego: Crearte3 (Meksyk) i Unfinished Company (Polska) „Szept w moim oku /Whisper in my Eye” – chor. Małgorzata Haduch

Fot. Joaquin Loustaunau.

Wersja do druku

Udostępnij

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Sceny Tańca Współczesnego – prezentację spektaklu Crearte3 (Meksyk) i Unfinished Company (Polska) Szept w moim oku /Whisper in my Eye w choreografii Małgorzaty Haduch.

Projekt powstał w wyniku rezydencji artystycznej w Centro de Las Artes w San Luis Potosi w Meksyku, przy wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza/Culture.pl. W 2015 roku polska artystka pracowała z profesjonalnymi tancerzamiz Queretaro, Jalisco, Pachuca i San Luis Potosi. Tematem spektaklu jest poszukiwanie narzędzi choreograficznych, które pozwolą przenieść doświadczenie tańca z tego, co się widzi, na to, jak taniec może być odbierany za pomocą zmysłu słuchu. Jednak zamiast dźwięku, w centrum uwagi tej choreografii jest cisza, a ruch rodzi się z dwóch form muzycznych – szeptu i hałasu. Głos jest jedyną ścieżką dźwiękową spektaklu, a elementy kultury polskiej i meksykańskiej łączą się ze sobą w zaskakujący i nieco romantyczny sposób. W kompozycji tanecznej grupa wykorzystuje także metody tworzenia ruchu rozwinięte i zebrane przez Małgorzatę Haduch w czasie serii występów Free The Dance. Powstawani spektaklu towarzyszyła osobista historia choreografki, która swoje dzieciństwo spędziła w Meksyku.

Szept w moim oku jest pierwszym projektem, który połączył życie zawodowe i zainteresowania artystyczne Małgorzaty Haduch ze wspomnieniami artystki z meksykańskiego okresu życia. Dlatego w warstwie choreograficznej przedstawienie czerpie zarówno z tradycji meksykańskich tańców folklorystycznych, jak i z czułych polskich piosenek.

Whisper in my Eye/Szept w moim oku to projekt zrealizowany w Meksyku i pod honorowym patronatem Ambasady Meksyku w Polsce.

Choreografia i koncepcja: Małgorzata Haduch
Występują: Jesús Eduardo Rocha Montes, Mariana Vázquez Omaña, Edna Rodríguez López, Joel Olvera López, Casandra Espinosa Reyes, Rafael Becerra (Creart3/ Meksyk)
Partnerzy: Centro de Las Artes de San Luis Potosi Danza
Produkcja:  Irais Verastegui

Tour po Polsce spektaklu Whisper in my Eye: Łódź (20 maja, Scena Ruchu); Kraków (22 maja, Scena Tańca Współczesnego) Warszawa (24 maja, Scena Tańca Studio), Wrocław (27 maja, Laboratorium Ruchu ESK 2016 – Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange).

Obejrzyj:

Trailer spektaklu

 

***

Bilety: 20 zł
Rezerwacje: scena.tanca.sckm@gmail.com

tel. 12 430 50 90
Ze względu na ograniczoną liczbą miejsc, organizatorzy proszą o wcześniejsza rezerwację biletów: scena.tanca.sckm@gmail.com

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży od ponad dekady wspiera profesjonalnych twórców, prowadząc Scenę Tańca Współczesnego, na której prezentują swoje dokonania i kolejne prace przede wszystkim krakowscy artyści. W 2014 roku w ramach programu Sceny dla tańca, organizowanej przez Instytut Muzyki i Tańca, odbył się tu pierwszy tematyczny blok prezentacji, skupiony na obecności i roli kobiet w choreografii, zatytułowany: Portrety. Kobiety w polskiej choreografii. Swoim programem Scena Tańca Współczesnego chce przełamywać tradycyjne wyobrażenia o tańcu, odpowiadać na nowe i awangardowe tendencje w sztuce i prezentować je szerszej publiczności.

Opieka merytoryczna STW: Anna Królica

Ambasada Meksyku w Polsce logo (miniaturka) SCKM w Krakowie logo (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

Kraków: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, ul. Hieronima Wietora 13/15.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close