Kraków/Scena Tańca Współczesnego: Grupa Artystyczna Przesztuka „Odcienie ciemności” – chor. Zuzanna Witkowska

Zdjęcie: Kraków/Scena Tańca Współczesnego: Grupa Artystyczna Przesztuka „Odcienie ciemności” – chor. Zuzanna Witkowska

Fot. Michał Matuszak

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Scena Tańca Współczesnego Staromiejskie Centrum Kultury w Krakowie zaprasza na premierę spektaklu tanecznego Odcienie ciemności w reżyserii Zuzanny Witkowskiej i Mirosława Mazura. To drugi spektakl taneczny Grupy Artystycznej Przesztuka działającej od 2014 roku. Tym razem wychodząc od doświadczenia współpracy ze stowarzyszeniem dzieci chorych na autyzm, Grupa Przesztuka nawiązała do tej tematyki, tworząc spektakl Odcienie ciemności.

O spektaklu:

Ciemność bywa niekiedy inspirująca i piękna, lecz częściej jest mroczna i przerażająca. Odcienie jej są niezliczone, a w każdym z nich kryje się coś nowego. Coś, co dociera do nas każdego dnia, choć rzadko kiedy umiemy nad tym zapanować. Odcienie ciemności to obraz człowieka pozostawionego samotnie w gąszczu rzeczywistości, drażniących bodźców, nieznanych nam dotąd emocji oraz wewnętrznej agresji, która budzi się w nas z niewiadomych powodów. Spektakl opowiada o samotności, niezrozumieniu i zagubieniu. Ukazuje wewnętrzną walkę ludzi poszukujących własnej drogi, szczęścia i spokoju. Wszystkie tłumione i niebezpieczne cienie tłumu o różnych odcieniach, z hukiem niepokoju, wychodzą na jaw. Czy ciemność okaże się piękna? Czy człowiek może nad nią zapanować i odnaleźć ukojenie?

Reżyseria: Zuzanna Witkowska, Mirosław Mazur

Choreografia: Zuzanna Witkowska

Muzyka: Bartosz Paludkiewicz, Maciej Zaforemski

Pomoc w organizacji: Emilia Walewska, Piotr Purgal

Czas trwania: 45 min.

Występują: Grupa Przesztuka (Anna Nowak, Weronika Zoła, Zuzanna Zoła, Agnieszka Kociołek, Klaudia Warzocha, Vova Ryga)

Grupa Artystyczna Przesztuka

Grupa Artystyczna Przesztuka powstała w październiku 2014 roku. Na stałe w skład grupy wchodzi sześć osób (studenci kierunku Zarządzanie kulturą i mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim), które połączyła miłość do teatru, muzyki i tańca. Na potrzeby różnorodnych projektów grupę zasilają dodatkowe osoby. Przesztuka swoje działania skupia w obszarze szeroko rozumianej kultury, przede wszystkim  tworząc przedstawienia i spektakle o różnorodnej tematyce, których głównym zadaniem jest  uwrażliwienie odbiorców na sztukę, opowiedzenie historii tańcem i muzyką oraz wzbudzenie niezapomnianych emocji. Grupa swoją działalność kieruje przede wszystkim do ludzi, którzy w sztuce szukają konkretnych wrażeń. Dzięki różnorodności podejmowanych inicjatyw starają się trafić do każdego. Największym osiągnięciem grupy jest spektakl taneczny Kilka minut, którego premiera odbyła się 11 czerwca 2015 roku na krakowskim Kazimierzu. Głównym celem, a równocześnie największym marzeniem Przesztuki jest stworzenie własnego teatru, w którym bez przeszkód będą mogli realizować swoje pomysły, grać, śpiewać, tańczyć, marzyć,  a równocześnie wzruszać, zachwycać i pobudzać wszystkie zmysły odbiorców ich twórczości.  Zależy im na nieustannym rozwijaniu swoich pasji i umiejętności, by nieprzerwanie dążyć do postawionych sobie celów i rozwijać w innych to co najpiękniejsze – miłość do sztuki.

Bilety: 10 zł i 15 zł
Rezerwacje: scena.tanca.sckm@gmail.com, tel. 12 430 50 90
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży
Scena Tańca Współczesnego

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Kraków: SCKM (Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży), ul. Wietora 13/15

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close