Kraków/Scena Tańca Współczesnego: Iwona Olszowska „Koncert na organy” oraz Anna Wańtuch i jej syn Wincent „Postnatal project”

Zdjęcie: Kraków/Scena Tańca Współczesnego: Iwona Olszowska „Koncert na organy” oraz Anna Wańtuch i jej syn Wincent „Postnatal project”

Koncert na organy. Fot. Jacek Niedzielski

Wersja do druku

Udostępnij

SCKM zaprasza na pokaz dwóch spektakli jednego wieczoru: solowej improwizacji tanecznej Iwony Olszowskiej Koncert na organy oraz krótkiej etiudy Postnatal Project Anny Wańtuch i jej syna Wincenta.

Koncert na organy

Iwona Olszowska zaprasza na improwizację taneczną, otwierającą przestrzeń na odmienną percepcję.

To
Cielesny koncert
Według
Niespotykanej partytury
Z
Powstającą na bieżąco kompozycją

Pomysł:
Iwona Olszowska, Marcin Janus
Taniec: Iwona Olszowska
„Muzyka”: Iwona Olszowska
Premiera: 21.11.2014 Teatr Barakah

Postnatal Project

Postnatal Project to różne drogi badania sposobu poruszania się z małym dzieckiem. To ciągły dialog pomiędzy rolą kierującego rodzica, który próbuje pomóc dziecku poruszać się w sposób, jaki ono jeszcze samodzielnie nie potrafi, ale również inspirowanie się sygnałami i propozycjami, które wychodzą ze strony dziecka. W krótkich performansach rodzic i dziecko wspólnie czerpią korzyści z bycia i poruszania się razem. Pierwszy Postnatal Project miał miejsce w 2012 roku, kiedy Wincenty miał 7 miesięcy. Ostatnio, w ramach projektu Familly affair kolektywu Zimerfrei, Anna i Wincenty powrócili do wspólnego tańczenia po prawie 3 latach przerwy.

Pomysł: Anna Wańtuch
Wykonanie: Anna i Wincenty Wańtuch
Muzyka: Kołysała mama smoka Kai i Janusza Prusinowskich

W Maastricht właśnie zakończył się teachers training z Contakids z założycielem metody Itayem Yatuv, Anna Wańtuch, polska tancerka i pedagożka, miała możliwość reprezentować tam Polskę i jest licencjonowany nauczycielem tej metody.

Czy jest Contakids? Poprzez fizyczny kontakt, pracę z ciałem i ruchem, rodzice i dzieci rozwijają nową formę komunikacji, która sprawia radość obojgu. Dzieci zwiększają swoje umiejętności motoryczne i pewność siebie, a ich rodzice stają się bardziej ufni wobec siebie i swoich dzieci.

Contakids Polska

***

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży od ponad dekady wspiera profesjonalnych twórców prowadząc Scenę Tańca Współczesnego, na której prezentują swoje dokonania głównie krakowscy artyści. Swoim programem Scena Tańca Współczesnego chce przełamywać tradycyjne wyobrażenia o tańcu, odpowiadać na nowe i awangardowe tendencje w sztuce i prezentować je dla szerszej publiczności.

Bilety: 10 zł; 15 zł
Konieczna rezerwacja: scena.tanca.sckm@gmail.com, tel. 12 430 50 90.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:30

Kraków: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, ul. Wietora 13

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close