Kraków/Scena Tańca Współczesnego: Klaudyna Schubert „Przestrzeń ruchu. #miasto #przestrzeń #spotkanie #ruch #taniec” – wernisaż performatywny

Zdjęcie: Kraków/Scena Tańca Współczesnego: Klaudyna Schubert „Przestrzeń ruchu. #miasto #przestrzeń #spotkanie #ruch #taniec” – wernisaż performatywny

Fot. Patrycja Płanik

Wersja do druku

Udostępnij

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie zaprasza w ramach cyklu Scena Tańca Współczesnego na wernisaż performatywny Klaudyny Schubert Przestrzeń ruchu. #miasto #przestrzeń #spotkanie #ruch #taniec. Pokazowi fotografii towarzyszyć będą ruchowe działania improwizacyjne w wykonaniu Moniki Godek, Katarzyny Kleszcz, Aleksandra Kopańskiego, Dominiki Szali.

Twórcy: „Czy przestrzeń może wpływać na ruch? Czy ruch zależy od miejsca? Miasto to przestrzeń spotkań człowieka i przestrzeni. Związek między jednym i drugim oparty jest na ruchu. Tancerz – specjalista od ruchu – wchodzi w przestrzeń z większą świadomością swojego ciała. Zwyczajny niezwyczajny. Przestrzeń generuje ruch tancerza. Kieruje go w określoną stronę. Porusza nim. Fotograf patrzy, co się wydarzy.”

Klaudyna Schubert – absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, fotograf. Na co dzień współpracuje jako fotograf z krakowskimi instytucjami kultury i teatrami, miedzy innymi: Międzynarodowym Centrum Kultury, Teatrem Groteska, Teatrem Tańca DF, Krakowskim Teatrem Tańca. Realizowała także projekty fotograficzne, prezentowane na wystawach zbiorowych i indywidualnych. Zajmuje się również grafiką (identyfikacją wizualną) oraz działaniami interdyscyplinarnymi, łączącymi elementy fotografii, muzyki i filmu.

Wstęp wolny.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Kraków: SCKM KRAKÓW, ul. Wietora 13

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close