Kraków/Scena Tańca Współczesnego: Milan Kozánek i Grupa taneczna Artyci „Pure”

Zdjęcie: Kraków/Scena Tańca Współczesnego: Milan Kozánek i Grupa taneczna Artyci „Pure”

Fot. HaWa

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Scena Tańca Współczesnego Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza na pokaz spektaklu Pure Milana Kozánka. Przedstawienie taneczne nie opowiada historii, ukierunkowane jest na siłę fizyczności. Dwoje tancerzy proponuje swoje ciała i ich własną obecność do badania czystości ekspresji i obecności na scenie. Ciało nie interpretuje w sposób dosłowny opowiadania czy idei. Ciało jako takie jest silnym i wystarczającym medium. Czystość ruchu jest często bardziej elokwentna niż słowa i my skupiliśmy się na tym w czasie procesu twórczego. Szczególnie ludzkie ciało było główną „postacią” dla nas, w odkrywaniu niezwykłych kinetycznych umiejętności i wirtuozostwa. Szukając form współpracy pomiędzy muzyką, gdzie muzyki i tańca, nie trzeba tłumaczyć jednego drugiemu, gdzie one płyną równolegle do siebie i razem konstruują pojedynczy obraz.

Koncepcja i choreografia: Milan Kozánek

Współtwórcy i performerzy: Radoslav Piovarči, Petr Ochvat

Dramaturgia: Jano Zaťko

Muzyka: Andrej Jurkovič

Reżyseria świateł: Ján Čief

Chciałbym podziękować wszystkim, bez których ten performans nie zostałby wprowadzony w życie:  Záhrade – Centru nezávislej kultúry, Radovi Piovarčimu, Petrovi Ochvatovi, Janovi Zaťkovi, rodine Krnáčovej, Lucii Krnáčovej, centru Pangea Meetingpoint, Zune a Jasmíne Kozánkovým, Kristíne Chmelíkovej, Filipovi Beniačovi, Ivete Raškovej, Filipovi Beniačkovi, Lukášovi Matejkovi, Filipovi Kmeťovi, Lucii Devečkovej.

Ten performans został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury Republiki Słowacji i wsparciu miasta Pangea Meetingpoint/ CZ & Garden – Centre of Independent Culture

Projekt ma wsparcie finansowe z publicznych środków Slovak Arts Council

SCKM Kozanek - Fond na pordporu umenia (miniaturka)

***

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży od ponad dekady wspiera profesjonalnych twórców prowadząc Scenę Tańca Współczesnego, przede wszystkim krakowskich artystów. W 2014 roku w ramach programu „Sceny dla tańca”, organizowanej przez Instytut Muzyki i Tańca, odbył się tu pierwszy tematyczny blok prezentacji, skupiony na obecności i roli kobiet w choreografii, zatytułowany: „Portrety. Kobiety w polskiej choreografii”. Swoim programem Scena Tańca Współczesnego chce przełamywać tradycyjne wyobrażenia o tańcu, odpowiadać na nowe i awangardowe tendencje w sztuce i prezentować je dla szerszej publiczności. Opieka merytoryczna STW: Anna Królica.

Bilety: 20 zł
Prosimy o wcześniejsze rezerwacje pod adresem: scena.tanca.sckm@gmail.com.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kraków: SCKM, ul. Wietora 13/15

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close