Kraków/Scena Tańca Współczesnego Młodych: 7 etiud absolwentów Kursu Choreografii Scenicznej

Zdjęcie: Kraków/Scena Tańca Współczesnego Młodych: 7 etiud absolwentów Kursu Choreografii Scenicznej

Fot. Maciej Zakrzewski

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Sceny Tańca Współczesnego Młodych Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza na pokaz etiud młodych choreografów, tegorocznych absolwentów Kursu Choreografii Scenicznej. Siedem etiud na swoich tancerzy przygotowali: Katarzyna Boroń, Ewelina Knapik, Magdalena Niedzielska, Katarzyna Zioło, Franciszek Wróbel, Anna Banasik i Paweł Żołądek. Opiekunką kursu była Małgorzata Haduch, tancerka i choreografka, założycielka grupy Unfinished Company oraz platformy Free The Dance.

Małgorzata Haduch: „Co ciekawe, i chyba, najważniejsze, intensywny proces tworzenia etiud, nie kończy się wraz z dniem pokazów. Jest to doświadczenie, które będzie trwać i rozwijać się jeszcze długo, napędzając młodych twórców do podejmowania nowych artystycznych decyzji. 

Scena Tańca Współczesnego Młodych dedykowana jest debiutującym tancerzom i choreografom. Proponuje młodym ludziom, aby przyszyli ze swoimi pomysłami lub pierwszymi przedstawieniami, chce ich działania otoczyć opieką merytoryczną i zaprosić do dyskusji. Pragnie wspierać twórców w odkrywaniu sztuki tańca, w intymnym procesie tworzenia, w poszukiwaniu języka wypowiedzi scenicznej i w zmaganiach z ciałem oraz kompozycją. Jest otwarta na spotkanie ludzi z pasją i z własnym spojrzeniem na taniec współczesny.

Koordynatorka działań Sceny Tańca Współczesnego: Anna Królica scena.tanca.sckm@gmail.com

Bilet: 10 zł

Rezerwacja telefoniczna: 12 430 50 90

 

O Kursie Choreografii Scenicznej

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close