Kraków/Scena Tańca Współczesnego Młodych: Agitatus, Forma, Strecz, TEATRcIĄGLEwRUCHU, Zygzak

Zdjęcie: Kraków/Scena Tańca Współczesnego Młodych: Agitatus, Forma, Strecz, TEATRcIĄGLEwRUCHU, Zygzak

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Scena Tańca Współczesnego MŁODYCH – spotkania młodych tancerzy i choreografów na Scenie SCKM. W cyklu tym Scena Tańca Współczesnego promuje młode talenty, pasjonatów, przyszłych adeptów sztuki tanecznej, zarówno twórców jak i wykonawców, wszystkich, którzy chcą scenicznie eksperymentować z ciałem w roli głównej. Pokaz jest szansą dla młodych artystów na prezentację własnej twórczości w profesjonalnych warunkach i przed życzliwą publicznością.

AGITATUS, Saligia

pomysł i choreografia: Monika Godek i Zespół

wykonanie: Aleksandra Honza, Kinga Lis, Maria Szczepankiewicz, Anna Śpiewak, Karolina Trela, Patrycja Włodek, Natalia Olszańska

Grupa Tańca Współczesnego AGITATUS działa w Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana w Krakowie od 2005 roku. Skupia młodych ludzi, którzy poprzez taniec i ruch uczą się siebie, tworzą własny alfabet znaczeń, przełożonych na gest, emocję i dźwięk. Poszukując w przestrzeni tańca współczesnego i teatru ruchu, kształcą nie tylko ciało, ale też umysł i ducha. Tancerze zespołu budują własne światy malowane wyobraźnią, wytrwałością, talentem i twórczą pracą. Charakter i charyzma każdej z grup pobrzmiewa w kolejnych choreografiach, tworzonych przez kierownika zespołu, Monikę Godek, która od samego początku przewodzi grupie młodych poszukiwaczy, wsłuchując się w ich zainteresowania, pomysły i twórcze potrzeby. Budowane, w dialogu z tancerzami zespołu, spektakle i etiudy prezentowane są na krakowskich scenach, a także na deskach ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali. AGITATUS przyczynia się w ten sposób do popularyzacji teatru tańca, rozwijającego się w Polsce nowego gatunku sztuki, wśród młodych ludzi, dopiero poszukujących własnych przestrzeni twórczych.

FORMA Unsustainable, choreografia: Karolina Zając

Wzór, choreografia: Małgorzata Kotuła

Weightlessness/Nieważkość, choreografia: Joanna Derwisz

wykonanie: Dorota Bojkowska, Elżbieta Czajka, Joanna Derwisz, Anna Lubkiewicz, Małogorzata Kotuła, Renata Podkowa, Karolina Zając

Grupa Tańca Współczesnego FORMA to teatr tańca założony w 2001 roku w Nowohuckim Centrum Kultury przez Izabelę Szymę. Zespół mimo amatorskiego charakteru działalności intensywnie się rozwija skupiając w swoim gronie młodych  tancerzy i środowisko zainteresowane nowoczesną formą ruchu i tańca. Tematyka poruszana w układach choreograficznych obejmuje problemy i niedostosowanie współczesnego człowieka z jego zagubieniem i duchową wrażliwością dotkliwie odsłoniętą w dzisiejszym świecie. Zespół szkoli tancerzy pracując zarówno nad przygotowaniem nowych występów, jak również prowadząc działalność pedagogiczną i wychowawczą.

STRECZ

Losing, pomysł i choreografia: Sabina Wójcik-Grygolec

Niby nikt tego nie je, a słoik zawsze pusty, pomysł i choreografia: Sabina Wójcik-Grygolec i Zespół

wykonanie: Sabina Podkul, Weronika Kozioł, Karolina Wrona, Urszula Idec, Anna Korecka

Zespół Tańca Współczesnego STRECZ Regionalne Centrum Kultur Pogranicza działa w Krośnie od 2000 roku. Jest grupą  amatorską i w swoje szeregi przyjmuje wszystkich chętnych. Pracuje, tańcuje, stara się, aby każdy nowy pomysł był dostosowany do konkretnej grupy. Lubi bawić się tańcem, w związku z czym, z ogromnym uśmiechem „produkuje” również choreografie, które z tańcem współczesnym nie mają nic wspólnego. Zespół: „Kochamy tańczyć, czuć i przeżywać, szukać emocji i ruchu, uczyć się ciała, odkrywać nowe możliwości i zaskakiwać się tym czy się stajemy i jak się zmieniamy.”.

TEATRcIĄGLEwRUCHU
Lalka

choreografia: Marta Pietruszka

wykonanie: Katarzyna Baczyńska, Miłka Brożek, Aldona Gembalik, Ula Grochal, Julia Klein, Agnieszka Narewska, Paulina Podzoba, Andrea Kneżevic, Julia Skrzypek

 

Wariacje Mercedes z baletu Don Kichot

choreografia: Marius Petipa

wykonanie: Agnieszka Narewska

 

Czarna księżniczka

choreografia i wykonanie: Agnieszka Narewska

TEATRcIĄGLEwRUCHU  istnieje od 2005 roku, działa w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie i prowadzona jest przez nauczyciela i choreografa – Martę Pietruszkę. Grupa przygotowuje i prezentuje spektakle taneczne i projekty interdyscyplinarne. Choreograf w swojej pracy opiera się na indywidualnych możliwościach i zdolnościach ruchowych tancerzy oraz wykorzystuje potencjał osobowościowy swoich tancerzy w procesie tworzenia choreografii. W grupie tej spotykają się zarówno osoby z doświadczeniem scenicznym i tanecznym oraz Ci, którzy dopiero tutaj maja szansę na swój debiut i rozwinięcie talentu tanecznego. Powstałe do tej pory choreografie to: Kujawiak, Stopień, Prywatka, Lot, bez tytułu, Komunikacja miejska, Rejs, T, 3/4, Lalka.

ZYGZAK

Podążanie

pomysł: Agata Skiba

choreografia: Agata Skiba, Natalia Olszańska, Łukasz Sroka i Zespół

wykonanie: Marcelina Dziok, Magdalena Feliks, Paulina Filip, Monika Garncarska, Weronika Garncarska, Kamila Górka, Paulina Kowalczyk, Aleksandra Majocha, Ewelina Mijal, Anita Mikuszewska, Nikolina Nieroda, Natalia Olszańska, Natalia Pająk, Ilona Romańska, Izabela Romańska, Łukasz Sroka

Grupa Tańca Współczesnego ZYGZAKw obecnym składzie pracuje czwarty rok. W Podążaniu wspomagana jest przez Natalię, która tańczy od początku istnienia grupy oraz Łukasza, który przez kilka lat był członkiem zespołu. Grupa w obecnym składzie ma za sobą dwa pełne koncerty – pierwszy z nich, zrealizowany w 2010 roku nosił tytuł Czarno Biały. ZYGZAK oprócz realizacji własnych koncertów bierze udział w konkursach i przeglądach tanecznych (Mikołajkowe Spotkania Taneczne w Krośnie: 2010 r. – II miejsce, 2011 r. – wyróżnienie, 2012 r. – III miejsce, Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego w Mielcu, Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych INTERMEDIUM w Krośnie: 2011 r. – III miejsce, 2012 r. – wyróżnienie).

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kraków: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, ul. H. Wietora 13/15

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close