Kraków/Scena Tańca Współczesnego Młodych: Bernadetta Zwierowska-Kornaś, Anna Sufryda i zespół „PortreTy. UchwycONE”

Zdjęcie: Kraków/Scena Tańca Współczesnego Młodych: Bernadetta Zwierowska-Kornaś, Anna Sufryda i zespół „PortreTy. UchwycONE”

Fot. A. Wiśniowski

Wersja do druku

Udostępnij

„Miała rację – nigdy nie wyglądała ładnie. Wyglądała jak dzieło sztuki, a sztuka nie może być po prostu ładna: sztuka ma wywoływać emocje”.

Rainbow Rowell Eleonora i Park

 

Organizatorzy o spektaklu:

 

Tancerki o różnych charakterach, pełne emocji, wypełniające przestrzeń swoją energią i ruchem. Taniec, którego nie jesteśmy w stanie zatrzymać, złapać i schować na później. Tak jak dni, które mijają. Emocje, które się zmieniają. Tak ONE nie trwają takie same – emocje, osobowości, ONE… Uchwycone jednak na ten ułamek sekundy. Ich Portret. Ta chwila zamknięta w fotografii niczym ważne dla nas wydarzenia, które jak obrazy zostają na zawsze w naszej pamięci.

Jakie są ONE? Co czują? Co lubią? Jakie chcą być? Jakimi widzisz je TY? Przyglądają się sobie uważnie, starając się pokochać siebie, zaakceptować. Dążą do ideału. Młode, piękne, pełne energii, biegnące za marzeniami romantyczki, troskliwe, szczere, kruche, zbuntowane, kobiece, ambitne, zestresowane, szalone, silne MŁODE KOBIETY. Wszystkie staja przed tym samym wyzwaniem, jakim jest życie. Każda z osobna, i wszystkie razem, gotowe by znaleźć w sobie siłę i sposób na spełnianie marzeń. Siłę, którą się dzielą, gdyż zawsze mogą na sobie polegać – ONE.

Koncept i reżyseria: Bernadetta Zwierowska-Kornaś

Choreografia: Bernadetta Zwierowska-Kornaś, Anna Sufryda, zespół

Tańczą: grupy tańca współczesnego Centrum Sztuki Tańca pod opieką  Bernadetty Zwierowskiej-Kornaś

Muzyka: kolaż muzyczny (Hans Zimmer, CLANN, QUANTIC, Petit Biscuit, repticulus|senking)

Bilety: 10 zł

Rezerwacje miejsc: scena.tanca.sckm@gmail.com

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close