Kraków/Scena Tańca Współczesnego: „Mniej więcej” – wieczór projektów w mniejszej i większej formie

Zdjęcie: Kraków/Scena Tańca Współczesnego: „Mniej więcej” – wieczór projektów w mniejszej i większej formie

Fot. Marta Ankiersztejn

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Sceny Tańca Współczesnego w SCKM 20 odbędzie się wieczór choreograficzny zatytułowany MNIEJ WIĘCEJ wieczór projektów w mniejszej i większej formie. W programie prace:  Kolektywu Inna Parafia Chinook (chor. Magdalena Konopek-Młynarska), Agnieszki Barańskiej: Sand made i spacJA (premiera) oraz Marty Wołowiec Jak przez mgłę.

projekt Kolektywu Inna Parafia

CHINOOK

choreografia: Magdalena Konopek – Młynarska

muzyka: Tomasz Młynarski
wizualizacje: Tomasz Młynarski
wykonanie: Magdalena Konopek-Młynarska, Tomasz Młynarski

„Chinook” (w narzeczu Indian „pożeracz śniegu”) – ciepły, suchy i porywisty wiatr, może w przeciągu kilku godzin podnieść temperaturę nawet o kilkadziesiąt stopni – wyczekiwany jako zwiastun wiosny, może powodować stany szczególnej pobudliwości psychicznej i fizycznej.
Spektakl stanowi instalację muzyczno-wizualną, gdzie ruch jest nie tylko dodatkowym elementem estetycznym ale również spoiwem i fizycznym medium pomiędzy dźwiękiem a obrazem.

projekty Agnieszki Barańskiej

SAND MADE

choreografia: Agnieszka Barańska
muzyka: Arovane, Deadbeat, Under Byen
wykonanie: IMPRESSION – Joanna Czarnecka, Gabriel Fortin, Beata Kędzia, Marta Mietelska, Julia Pycińska, Martyna Samek, Jana Šedova, Małgorzata Wendorff

Prosta historia z jednej piaskownicy o niecudzych słowach i kwestii wyboru. O zależności między grupą a jednostką, między silnym a słabym; o uparcie niekończącej się grze, w której wygranym jest ten, który zrobi chociaż jeden krok naprzód.

spacJA – premiera

choreografia: Agnieszka Barańska

muzyka: Alva Noto & Ryuichi Sakamoto, Amon Tobin, Apparat, Maja Kleszcz, Prefuse 73, I Monster, Fever Ray

wykonanie: IMPRESSION – Joanna Czarnecka, Beata Kędzia, Marta Mietelska, Julia Pycińska, Martyna Samek, Jana Sedova, Małgorzata Wendorff, Agnieszka Barańska, Konrad Ogórek

Wychodząc od przestrzeni i dynamiki w kierunku relacji, powstał spektakl kobiecy, z niepopularną – „anty-feministyczną” nutką męskości. Przestrzeń jako własność „swoja” lub obca, określona i określająca stworzyła możliwość spotkania, dynamika poprzez swoją zmienność nadała emocje i tematy. W przerwach pomiędzy pędem a bezmyślnym działaniem pozostaje chwila dla znalezienia swojego miejsca i kierunku.

projekt Marty Wołowiec Jak przez mgłę

choreografia:  Marta Wołowiec (Krakowski Teatr Tańca)

muzyka: Ashram – Maria and The Violin’s String

wykonanie: Klaudia Czaja, Joanna Górszczyk (Pracownia METAfizyczna) , Monika Świeca (Krakowski Teatr Tańca)

Wspomnienia, które tkwią w pamięci często nie dotyczą najważniejszych momentów życia, lecz drobnych chwil, spojrzeń w oczy, uśmiechów czy spotkań w przypadkowych miejscach, w przypadkowym czasie. ,,To jedynie chwilki – a między nimi długie przestrzenie miesięcy czy nawet lat. Gdzie się wtedy było?” Pamiętasz?

bilet 15 zł

rezerwacja telefoniczna 12 430 50 90

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kraków: SCKM, ul. Wietora 15

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close